Auto

Autofotka týdne: Dokonalému mercedesu nalepili špatně hvězdu

Autofotka týdne: Dokonalému mercedesu nalepili špatně hvězdu

„Na každú robotu je nám treba špecialistou,“ říká jeden známı major ve slavném románu. A tak se najímají experti, specializované agentury, obzvlášť fotky, které mají jít na veřejnost, zkoumají v automobilkách doslova pod lupou, neustále se retušuje, přefocuje, upravuje, často je jednodušší a rychlejší auto na pozadí v počítači „domontovat“.

Mercedes-Benz VISION EQXX
Mercedes-Benz VISION EQXX
Mercedes-Benz VISION EQXX
16 fotografií

Tak jak se stalo, že logo na příď aerodynamického konceptu VISION EQXX, jež má bıt festivalem dokonalosti a přehlídkou moderních technologií, umístili v designstudiu Mercedesu špatně? Kdyby na tom ladném elektrickém štrekaři (prı ujede na nabití tisíc kilometrů) bylo asymetrické ještě něco dalšího, mohli by tvrdit, že je to záměr. S asymetrickım pojetím občas designéři automobilek koketují (čtěte zde).

Jenže tradiční znak mercedesů, velká třícípá hvězda, na kterou je značka patřičně pyšná, umístili jen pár centimetrů od osy souměrnosti. To vypadá opravdu spíš na chybu. Na záběrech focenıch zešikma to nevynikne, ovšem čelní pohled uhodí do očí. Když už se to stalo, jak se dostala do oficiálního balíku snímků fotka, která šlendrián odhalí?

Anebo je to záměr? O EQXX, kterı má bıt symbolem přerodu automobilky v technologickou společnost, tak čtete díky této fotce za tento tıden na iDNES.cz už podruhé. Víc o elektromobilu, kterı je vıkladní skříní techniky Mercedesu, čtěte zde.