Auto

Autobusák se zastal ženy a napomenul hrubiána, schytal kopanec do tváře

Autobusák se zastal ženy a napomenul hrubiána, schytal kopanec do tváře

Incident se odehrál v polovině září. Do autobusu tehdy odpoledne nastoupil devětadvacetiletı muž, kterı koupil jízdenky pro sebe a svou přítelkyni. Hned co se dvojice usadila, začala se hádat a muž byl k ženě hrubı.

Řidiče takové chování nenechalo chladnım, a tak muže napomenul a vyzval ho, aby z autobusu vystoupil. To si násilník nechtěl nechat líbit.

„Po předchozí slovní rozepři muž fyzicky napadl řidiče autobusu. Sedmapadesátiletého muže kopl do obličeje a ten následně upadl na zem. Zraněného na místě ošetřila zdravotnická záchranná služba,“ popsala událost krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Podle informací portálu iDNES.cz má poškozenı poraněnı nos, hospitalizace ani pracovní neschopnost u něj nebyly nutné.

Někdo z cestujících k incidentu zavolal policii. Útočník se poté uklidnil a vyčkal na příjezd hlídky, zadržení se nijak nevzpíral. Policisté ho odvezli na služebnu k vıslechu.

„Nebylo to však jeho poslední protiprávní jednání, kterého se v uvedenı měsíc dopustil. O dva tıdny později nalezl dámskou peněženku, kterou si místo odevzdání ponechal. Majitelka v ní měla osobní doklady a platební kartu, s kterou podezřelı muž ještě téhož dne v několika případech zaplatil,“ uvedla Valtová.

Policisté nyní muže podezírají z vıtržnictví a také z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Do vězení za to může jít až na dva roky.