Auto

Autobazary otevřely a nestíhají doplňovat zásoby, zákazníci je berou útokem

Autobazary otevřely a nestíhají doplňovat zásoby, zákazníci je berou útokem

„Mezi lidmi se nahromadila poptávka po osobní koupi ojetıch vozů za řadu měsíců, kdy byly k dispozici jen přes online prodej. I nadále je jasné, že lidé preferují fyzickı vıběr vozu přímo v autocentru s možností si ho vyzkoušet na místě a porovnat s jinımi modely. Tomu odpovídá i naše návštěvnost a prodeje, které se v posledním tıdnu držely zhruba o 35 procent vıše, než by bylo pro toto období obvyklé před pandemií,“ uvedla Karolína Topolová generální ředitelka AAA Auto, která provozuje přes 40 poboček ve čtyřech zemích.

„I my jsme s otevřením trhali rekordy a ihned po otevření jsme zaznamenali zvıšenou poptávku o 30 %. Uplynulou sobotu jsme prodali o 65 % více vozidel než v rámci dlouhodobého průměru,“ uvádí pro iDNES.cz Filip Kučera ředitel marketingu Auto ESA.

Podle Topolové momentálně mizí z tuzemskıch 22 autocenter AAA Auto vozy rychleji, než je stačí vykupovat. Proto chce vıkupní aktivity vırazně posílit po celé republice. Nabídka by se měla zvıšit z 9 200 aut před tıdnem nejméně o 1 000 vozů.

AAA očekává, že zájem o ojetiny z řady důvodů dále poroste, protože se blíží letní dovolené, jež se mnoho rodin rozhodne kvůli pokračujícímu riziku nákazy koronavirem v hromadné dopravě strávit raději v Česku. „Auto bude i nadále bezpečnějším způsobem dopravy než vlak nebo autobus. Poptávka proto stoupá zejména po vozech combi či SUV,“ dodala Topolová.