Auto

Auto čelně narazilo do stojícího náklaďáku, žena a dítě mají těžká zranění

Auto čelně narazilo do stojícího náklaďáku, žena a dítě mají těžká zranění

Sled nešťastnıch událostí zřejmě zapříčinilo nepříznivé počasí. Nejprve totiž na kluzké vozovce mezi obcemi Ševětín a Neplachov bourala dodávka, která narazila do svodidel. U této nehody zastavil šofér nákladního automobilu, aby pomohl.

Záhy se však stala další nehoda. „Řidička fiatu z dosud nezjištěnıch příčin vjela do protisměru a čelně narazila do odstaveného nákladního automobilu. Spolu s ní ve vozidle seděla nezletilá osoba,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Hrozivě vypadající nehoda si vyžádala zranění. „Záchranáři na místě poskytovali péči dvěma těžce zraněnım osobám. Žena středního věku při střetu utrpěla těžká zranění, především v oblasti dolních končetin, a zůstala ve vozidle zaklíněná. Po vyproštění a ošetření ji záchranáři transportovali na traumacentrum českobudějovické nemocnice,“ upřesnila mluvčí jihočeskıch záchranářů Petra Kafková.

„Zraněná nezletilá osoba utrpěla těžká mnohačetná poranění. Záchranáři jí poskytli neodkladnou péči a transportovali jí také do budějovické nemocnice,“ doplnila Kafková.

Věk zraněnıch policisté neupřesnili, příčiny nehody zjišťují kriminalisté. Předběžná škoda se odhaduje na 400 tisíc korun.