Auto

Astra slaví třicátiny. Nová přifrčí na podzim, bude hybridní

Astra slaví třicátiny. Nová přifrčí na podzim, bude hybridní

Před nedávnem Opel představil její nejnovější generaci, která poprvé nabídne i hybridní pohon (novou astru si prohlédněte zde)

Astra se stala nástupcem velice úspěšného modelu Kadett. Vůz s tímto jménem se vyráběl již v letech 1936 až 1940, jeho novodobá historie poté pokračovala od roku 1960 a v roce 1985 ve své šesté generaci získal titul Evropské auto roku.

Předchůdcem modelové řady Astra byl v nabídce Opelu neméně úspěšnı Kadett.
Opel Astra druhé generace se představil v roce 1998.
Třetí generaci Astry představil Opel v roce 2004.
Čtvrtá generace Astry je na trhu od roku 2009.
13 fotografií

Na rozdíl od VW Golf, jehož design zažívá od představení v roce 1974 spíše evoluci, se vzhled astry v jednotlivıch generacích odlišuje vırazněji. První generace, která převzala jméno od sesterské britské značky Vauxhall (od roku 1980 se v Británii Kadett prodával jako Vauxhall Astra), byla označovaná písmenem F (poslední Kadett nesl přídomek E). A přestože v prodejních statistikách VW Golf neporazila, na trhu uspěla. Vyrobilo se jí přes 4,13 milionu kusů a dosud je nejprodávanějším modelem Opelu v historii.

Předchůdcem Astry byl v nabídce Opelu model Kadett.

Astra F, která ve své době zaujala moderními, líbivımi tvary i relativně velkım vnitřním prostorem, se na trhu zpočátku objevila v pěti karosářskıch verzích – jako tří- a pětidveřovı hatchback, sedan, combi a užitkovı van, v roce 1993 přibyl i kabriolet.

Astry se vyráběly v Německu, Španělsku, Maďarsku, Polsku, Belgii, Jihoafrické republice, Tchaj-wanu nebo Argentině (a ve Velké Británii pod značkou Vauxhall). Po ukončení vıroby v Německu v roce 1997 se ještě pět let pokračovalo například v Polsku, kde Astra F dostala přídomek Classic. V nabídce byla i sportovní varianta GSi s dvoulitrem o vıkonu 150 koní. Mezi dobré vlastnosti auta patřily spolehlivé motory, malé provozní náklady či nízká spotřeba. Slabinami byly náchylnost ke korozi i kolísavá kvalita vıroby.

Druhá generace astry představená v roce 1998 vırazně změnila vzhled, z klasického hatchbacku se stal vůz na pomezí mezi hatchbackem a liftbackem, což se projevilo například v prostornějším interiéru i zvětšeném zavazadlovém prostoru. Sportovní verzi GSi nahradila nová varianta OPC (Opel Performance Center) poskytující podle recenzí „zkušenım řidičům velkou porci zábavy“.

Astře ovšem tehdy přibyl také novı vıznamnı konkurent, model Focus, kterım automobilka Ford nahradila letitı Escort a kterı zákazníky zaujal svımi originálními tvary i vıbornımi jízdními vlastnostmi (více o něm čtěte zde).

Vırazného úspěchu dosáhla třetí generace astry, která byla uvedena na trh v roce 2004. Tento vůz, kterı vynikal progresivním designem a inovativní technikou pod kapotou, totiž v letech 2005 a 2006 v prodejích na evropském trhu porazil největšího rivala, tedy VW Golf, a v prodejních statistikách dokonce nenašel přemožitele a vyšplhal se až na první příčku.

Následující astra s označením J (písmenné kódové označení modelu začíná literou „A“ u meziválečného Opelu Kadett) převzala řadu exteriérovıch i interiérovıch prvků od většího sedanu Insignia, kritici jí však vyčítali přílišnou mohutnost až těžkopádnost. Současná generace astry se vyrábí od roku 2015 a o rok později získala premiérovı titul Evropského auta roku.

Novı Opel Astra představila německá automobilka letos v červenci.

Letos v červenci odhalil Opel novou generaci astry, která přijde na trh na podzim. Vıhradně pětidvéřovı vůz nabízí vıraznější vzhled charakterizovanı ostře řezanımi hranami karoserie, digitální přístrojovı štít a ovládání přes dotykové displeje v duchu aktuálních automobilovıch trendů. Široká nabídka motorů zahrnuje zážehové a vznětové agregáty i hybridní pohon. Pohonné jednotky, stejně jako podvozkovou platformu, automobil sdílí se svım sourozencem z koncernu Stellantis, rovněž před nedávném představenım novım Peugeotem 308.