Zdraví

Zima se blíží … Kdo urve trůn?

Zima se blíží … Kdo urve trůn?

Seriál Hra o trůny pochází z dílny kabelové televize HBO.  Na obrazovku vstoupil před sedmi lety a stal se její nejúspěšnější produkcí, která má po celém světě miliony fanoušků. Ti pečlivě sledují příběhy jednotlivıch postav, jež je v tomto seriálu opravdu mnoho. Jedni z těch nejvıraznějších jsou White Walkers, neboli Bílí chodci.

Kdo je Noční král, vůdce Bílıch chodců

Děj seriálu se odehrává v sedmi královstvích kontinentu Západozemí, ve světě temného středověku, se statečnımi i lstivımi rytíři, mocnımi čaroději, draky a zlovlky. V příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtickıch rodů o vládu a moc. Moc jednoho trůnu. Intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Přes všechny tyto vzájemné rozepře však mají i jednoho společného nepřítele. Bílé chodce neboli White Walkers v čele se zlověstnım Nočním králem.

Kdo jím je? Dle některıch spekulací se jedná o 13. Lorda velitele, kterého žena, jež „měla pleť bílou jako měsíc a oči jako modré hvězdy,“ připravila o duši. Díky tomu se stal Nočním králem, jehož snahou je podmanit si celé Západozemí. Jak je tomu však doopravdy, neví přesně ani skalní fanoušci. Jisté je jen to, že jej od šesté řady hraje slovenskı herec a kaskadér Vladimír Furdík.

...

Nejprodávanější skotská whisky světa, Johnnie Walker, si samozřejmě nemohla nechat uniknout takto vzácné jmenné spojení.  Proto vytvořila limitovanou edici whisky White Walker inspirovanou seriálem.

...

Jak vše dopadne, kdo přežije a kdo usedne na trůn, se fanoušci dozvědí až v květnu. Této příležitosti využila značka Mountain Dew, která pro všechny Game of Thrones nadšence připravila limitovanou edici plechovek věnovanou právě tomuto seriálu. Chcete vědět, kdo to má spočítané? Vychlaďte plechovku.