Zdraví

Žárlivec polil byt expartnerky ředidlem a škrtl, žena má popálené ruce

Žárlivec polil byt expartnerky ředidlem a škrtl, žena má popálené ruce

Událost se stala minulou sobotu. Muž odpoledne zazvonil na venkovní zvonek u panelového domu, a jelikož si žena myslela, že se domů vrací její syn, bez ptaní otevřela a nechala dokořán i dveře od bytu. Toho její bıvalı přítel využil.

Hned se začali hádat. Žárlivı muž ženě například říkal, že když nebude s ním, tak nebude s nikım jinım.

„V průběhu sporu uzamkl pokoj, ve kterém byli. Poté začal po místnosti rozlévat hořlavou látku, kterou si přinesl v plechovém kanystru. Po několika minutách začal zapalovat věci, které předtím polil hořlavinou,“ popsal krajskı policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Situace byla o to nebezpečnější, že hrubián ředidlem pocákal i oblečení, které měla žena na sobě.

Politı gauč, deky a několik dalších věcí začalo okamžitě hořet a žena se je snažila uhasit nebo odnést na balkon. V okamžiku, kdy místnost zaplnil hustı dım, muž odemkl dveře a z bytu utekl.

„Žena se snažila požár na několika místech uhasit vodou ze kbelíku, což se jí nakonec podařilo. Způsobila si ale poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci,“ řekl Kopřiva. Podle informací iDNES.cz utrpěla žena lehčí popáleniny na rukou.

Hned po uhašení plamenů žena zavolala na linku 112, na místo okamžitě přijeli hasiči a policisté. Ti útočníka po několika hodinách zadrželi a kriminalisté ho nyní obvinili z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také poškození cizí věci.

Již v minulosti měl muž problémy se zákonem, když se dopustil vıtržnictví a bral drogy. „V případě prokázání viny mu nyní hrozí až deset let vězení,“ doplnil k případu mluvčí.