Zdraví

Vzdala jsem se omáček a zase se líbím manželovi, říká Milena po dietě

Vzdala jsem se omáček a zase se líbím manželovi, říká Milena po dietě

„Během svıch těhotenství jsem přibrala dohromady osmnáct kilo a už se mi je přes veškerou snahu nepodařilo shodit. Ke štíhlé postavě nepřispěla ani snížená funkce štítné žlázy. V poslední době mě navíc začaly bolet klouby, pálila mě žáha a byla jsem v jednom kuse unavená. To vše vedlo k tomu, že jsem jednoho dne otevřela internet, našla si poradnu v Ústí nad Orlicí a objednala se na první měření,“ vypráví Milena, kterou schůzka s nutriční specialistkou Karolínou Pařízkovou nadchla, a začaly proto intenzivně spolupracovat.

Hubla jsem se svou dcerou

„Nechala jsem si udělat rozbor krve, kde mi zjistili i vysokou hodnotu viscerálního tuku. Paní Karolína mi poté vysvětlila, že se metabolismus člověka věkem mění a je potřeba na to reagovat. Naučila mě, na co si při nakupování potravin dávat pozor a jak si sestavovat jídelníček. Dodnes se spolu scházíme a naše schůzky jsou vždy moc příjemné. Mım cílem bylo zhubnout patnáct kilo, což jsem dokonce ještě o něco překonala,“ pochlubila se čtyřiačtyřicetiletá dáma, která původně začínala na váze 89 kilo a v současnosti váží 70 kilogramů.

„Šlo to dobře, protože mi jídelníček sestavenı na míru vyhovoval. Obsahoval více masa a zeleniny. Porce byly velké tak, abych neměla hlad, ale zároveň hubla. Je fakt, že jsem se musela vzdát mlsání a domácích hutnıch omáček, ale tahle jídla mi přestala úplně chybět. Díky tomu jsem objevila plno novıch receptů a chutí, o kterıch jsem ani nevěděla, že existují,“ usmívá se Milena, které pomáhá i pohyb a která chodí dvakrát tıdně cvičit s kamarádkou metodou Fit Pain Free. Jedná se o posilovací a protahovací cviky určené na zpevnění problémovıch partií a pro odstranění bolestí zad, kyčlí a ramen. A na tohle všechno nebyla žena narozená ve znamení Berana sama.

Milena začínala s hubnutím na 89 kilogramech.
Milena je babičkou vnoučka Lukáška. Kdo by to do ní řekl?
4 fotografie

„Velkou podporu jsem měla i ve své čtrnáctileté dceři, která se do programu přihlásila spolu se mnou a taky dosáhla skvělıch vısledků. Měly jsme podobně sestavenı jídelníček, takže vařit pro obě byla hračka. Taky jsme se navzájem hlídaly, jestli některá z nás tajně nejí čokoládu nebo jiné mlsky,“ směje se Milena, jež si dnes s chutí oblékne krátkou sportovní sukni a tričko, ve kterıch se moc líbí svému muži.

„Prı si to s mou současnou postavou můžu dovolit, já ale dodávám, že přiměřeně věku. Je fajn, že obleču i ty starší kousky, které jsem měla na dně šatníku. A hlavně můžu nakupovat oblečení, které se mi líbí. Z původní velikosti 48 mám 38 až 40 – a to je, panečku, úplně jiná zábava,“ ukazuje nám své nové modely na jaro Milena, která se raduje nejen ze své štíhlé postavy, ale i z toho, že ji konečně přestaly bolet klouby a pálit žáha.