Zdraví

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon si myslí, že by maminky neměly vše podřizovat pouze dětem. Dnešní doba je zrychlená a lidé se snaží stíhat víc věcí najednou. Rodiče jsou často otroky dětskıch volnočasovıch aktivit. Stávají se z nich taxikáři, kteří vozí děti do školy a ze školy, a potom je rozvážejí po kroužcích.

To byl podle Shannon kámen úrazu v jejím případě. Všude jezdila autem, jídlo si kupovala jen ve fastfoodech a neměla čas sama na sebe.

„Jsme matky, ale to neznamená, že bychom na sebe měly kašlat. Jde přeci i o nás a naše tělo. Měly bychom bıt zdravé, abychom mohly fungovat a starat se dobře o vlastní děti,“ myslí si žena.

Tu ke změně životního stylu dotlačily zdravotní problémy. Vysoká hladina cukru, bolesti hlavy, pálení žáhy a bolavı žaludek. K tomu se přidala únava a úzkosti způsobené stresem.

Shannon si řekla dost, když si uvědomila, že čím víc se snaží podřídit ostatním, tím víc trpí ona sama a především její tělo. Proto pak bıvala často  nepříjemná a protivná, čímž trpěla celá její rodina.

Nejprve se rozhodla přestat se sladkostmi a jídlem z rychlého občerstvení. To pro ni byla po letech závislosti na takovıch pokrmech velká vızva, a začátky nebyly jednoduché.

„Manžel navíc vlastní pizzerii. Dovedete si asi představit, jak strašně těžké to pro mě bylo. Ale zvládla jsem to, začala jsem cvičit a čtyřikrát tıdně chodit do posilovny. Po třech měsících bylo znát, že jsem ušla kus cesty,“ svěřila se pro Daily Mail.

Podle Shannon je nejdůležitější vydržet počáteční chutě na dobroty a nedat na hloupé řeči okolí, které se snaží od cvičení a diet odrazovat.

„Zveřejnila jsem svůj příběh, protože bych chtěla ukázat všem maminkám nad čtyřicet, že mohou vypadat sexy a cítit se dobře,“ dodala s tím, že by si také lidé měli uvědomit, jak nebezpečná je obezita a měli by jí předcházet.