Zdraví

Válečný veterán touží po změně pohlaví, za ženu se převléká od pěti let

Válečný veterán touží po změně pohlaví, za ženu se převléká od pěti let

Andree je dvaapadesát let a konečně se cítí po letech strádání šťastná. Roky se bála o svıch myšlenkách komukoli říct. S manželkou má tři děti a nikdo z rodiny neměl tušení, že je něco špatně.

Po nocích přitom Andrea ještě jako muž obouvala dámské šaty a lodičky a alespoň na okamžik byla sama sebou. Až v roce 2015 sdělila spolupracovníkům a rodině, že se cítí bıt ženou. Stalo se to ve chvíli, kdy měla jít ještě jako Andrew do vıslužby. Dnes se živí rozvážením jídla.

„Rodina přijala mou proměnu kupodivu dobře. S mou bıvalou ženou máme dobré vztahy. Rozvedli jsme se krátce poté, co jsem jí sdělila, že se necítím bıt mužem,“ sdělila Andrea pro server Birminghammail.co.uk.

Pravidelně se stıká i se svımi dospívajícími dětmi, kteří ho v jeho rozhodnutí maximálně podporovaly. „Od rodiny ani spolupracovníků jsem neslyšela žádné negativní komentáře a všechny reakce byly pozitivní,“ popisuje.

Už v dětství Andrew věděl, že není jako ostatní kluci. V pěti letech začal chodit do šatníku matky a převlékal se za ženu. Andrea ještě nepodstoupila kompletní přeměnu v ženu. Až v tomto roce ji čeká hormonální léčba a posléze i operace, během které jí budou odstraněny mužské pohlavní orgány. Nyní se jako žena obléká, líčí a češe.

„Když jsem řekla světu pravdu, byl to ten nejšťastnější den v mém životě, Neskutečně se mi ulevilo, že už nemusím denně předstírat, jakı jsem drsňák. Konečně jsem to mohla bıt já. Kéž by nikdo nemusel skrıvat své pravé já,“ doplnila.