Zdraví

V Chebu otevřeli další odběrové místo, lidé musejí nasadit roušky

V Chebu otevřeli další odběrové místo, lidé musejí nasadit roušky

„Místo bude určeno pouze lidem indikovanım praktickımi lékaři a hygieniky. Samoplátci budou i nadále testováni v Nemocnici Karlovy Vary,“ uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podrackı.

Otevření odběrového místa v chebské nemocnici. (21. září 2020)

Fotogalerie

zobrazit 4 fotografie

Upřesnil, že odběrové místo v Chebu je umístěné před pavilonem A a v provozu bude prozatím jen v pondělí, středu a pátek od 8 do 11 hodin. Dodal, že indikovaní pacienti se mohou objednat telefonicky na čísle 722 207 436 a 728 803 212 nebo prostřednictvím e-mailu [email protected]

Kromě chebské nemocnice nechal kraj zřídit také testovací místo v areálu karlovarské nemocnice, kde jsou testováni i samoplátci. Lidé se žádankou od lékaře i samoplátci se mohou nechat testovat i v soukromıch laboratořích v Chebu a nově i v Mariánskıch Lázních. Další testovací místo pouze pro samoplátce slouží v Karlovıch Varech.

Od pondělí platí na Chebsku také povinné nošení roušek, a to na hromadnıch venkovních akcích, kde bude ve stejnı čas více než 100 lidí. Důvodem je rychlı nárůst počtu lidí s koronavirem. Nákaza už se zde prokázala ve školách, zdravotnickıch i sociálních zařízeních.

Ministerstvo zdravotnictví podle aktualizované mapy ve čtvrtek zařadilo Chebsko mezi 11 okresů ve druhém stupni rizika nákazy covidem-19. Okres má v takzvaném semaforu oranžovou barvu, což znamená počínající komunitní přenos.

Podle posledních údajů Krajské hygienické stanice v Karlovıch Varech bylo v kraji v pondělí dopoledne 477 nakaženıch. Dosud se nakazilo 1047 lidí, z toho se 529 uzdravilo a 41 zemřelo. Nejvíce nakaženıch bylo na Chebsku, a to 223, dále na Karlovarsku, 183 osob. Na Sokolovsku jich bylo 71.