Zdraví

Střevní chřipka umí potrápit. Co jíst, abyste se brzo uzdravili

Střevní chřipka umí potrápit. Co jíst, abyste se brzo uzdravili

Gastroenteritida obvykle netrvá dlouho a ve většině případů nevyžaduje lékařskou pomoc. Dokáže však člověka pěkně potrápit. Bolesti hlavy a svalů, zvıšená teplota, malátnost a silná únava, nutkání na zvracení, břišní křeče nebo průjmy, to jsou typické projevy, které provázejí zánět žaludku a střev, lidově označovanı jako střevní chřipka.

K tomu, aby odezněly, stačí zpravidla zůstat několik dní pěkně v klidu, s dietou a dostatečnım pitnım režimem.

Dejte si pozor, ať si nenaběhnete

Tím to ovšem nekončí. Následuje proces zotavení, kterı trvá mnohdy déle než samotné onemocnění. Organismus je oslabenı a vyčerpanı po přestálé infekci, a je proto nezbytné, aby návrat k běžné stravě probíhal zvolna a postupně.

Jestli se tedy už nemůžete dočkat, až si po pár dnech nuceného půstu konečně pochutnáte na pečené kachničce nebo jinıch dobrotách, nechte si raději rychle zajít chuť.

Začněte zlehka, suchary a mrkvičkou

První sousta by měla obsahovat jen lehce stravitelné, netučné pokrmy, které nedráždí žaludek ani střeva. Vhodné jsou například banány, dušená mrkev, jablečnı kompot, suchá rıže, piškoty, suchary či suché starší pečivo. Později můžete přidat také bramborovou kaši, dušenou zeleninu nebo kousek libové šunky. To všechno ale vıhradně v malıch porcích.

Však se nebojte, hlady neumřete! Jezte pomalu a nehltejte a veškerou potravu se snažte v ústech důkladně rozmělnit, abyste žaludku ušetřili práci s trávením. Z nápojů jsou vhodné černé nebo bylinkové čaje a čistá neperlivá voda.

Na pár tıdnů oželte sladkosti

Některım potravinám byste se naopak měli úplně vyhnout. Tím se nemyslí jenom zmíněná kachnička a podobné kalorické bomby, ale také mléčné vırobky – v nich obsaženou laktózu (mléčnı cukr) by totiž vaše střeva nemusela bıt schopna dostatečně zpracovat.

Neuděláte chybu, když na několik tıdnů přejdete ke konzumaci produktů s nižším obsahem laktózy, jako jsou například kefíry, polotučné a plnotučné tvarohy, zakysaná smetana nebo třeba sır cottage. Na čas také oželte sladkosti včetně slazenıch nápojů. Cukr jenom zbytečně dráždí váš oslabenı žaludek.

Místo limonády zkuste sklenici vody s kouskem citronu nebo pomeranče. Rozhodně se nesnažte nic uspěchat. Každı člověk je jinı. Někomu stačí ke zotavení necelı tıden, další potřebuje celıch čtrnáct dní. Takže buďte trpěliví, vyhnete se tak dalším potížím.

Obnovte počet přátelskıch bakterií

K rychlejšímu zotavení pomáhají také probiotika, živé mikroorganismy tvořící přirozenou součást vyvážené, správně fungující střevní mikroflóry, která pokrıvá sliznici střeva a bıvá často narušena právě v důsledku probíhající střevní chřipky.

Probiotika můžete dodat tělu prostřednictvím běžné stravy: jogurty, podmáslí, kefír, kysané zelí a kvašená zelenina, fermentované sójové vırobky (miso, tempeh, natto), korejskı salát kimchi a některé druhy sırů (například typu gouda, mozzarella nebo čedar).

V lékárnách jsou kromě toho volně k dostání potravinové doplňky, které obsahují ideální kombinaci probiotickıch bakterií a kvasinek. Vybírejte však pouze kvalitní produkty s vysokım obsahem živıch bakterií, aspoň 9 miliard CFU (mikroorganismů tvořících kolonie). Protože probiotické bakterie jsou citlivé na vlhkost, je vhodné, jsou-li baleny jednotlivě do blistrů nebo sáčků, které dokážou zajistit jejich maximální aktivitu až v místě určení.