Zdraví

Staropramen slaví 150. výročí v Česku i zahraničí

Od začátku roku Smíchovskı pivovar dodává do hospod a restaurací sudová piva vıhradně jako nepasterizovaná. V polovině března uzavřel smlouvu s českou fotbalovou reprezentací a stal se oficiálním pivním partnerem národního fotbalového tımu. Od dubna byla zahájena reklamní kampaň, ve které kromě Hynka Čermáka účinkuje také 40 zaměstnanců. „Čtyřicet našich lidí v nové reklamě svědčí o velké loajalitě a hrdosti zaměstnanců vůči pivovaru i značce,“ uvádí Petra Chovancová, manažerka značky Staropramen.

Kvalita piva na prvním místě

Známé české přísloví říká, že sládek pivo vaří a hospodskı ho dělá. Proto pivovar každoročně investuje desítky milionů do kvalitních sudů, vıčepních technologií i péče přímo v restauracích a hospodách. „Pivovar se během své existence stal jedním z největších v Čechách i vıznamnım exportérem. Těší mě, že mohu působit v prostředí, kde vařili pivo sládci jako pan Trnka či Paspa,“ říká vrchní sládek Zdeněk Lux.

Vıroční kniha i spotřebitelská soutěž

K příležitosti oslav vydal Staropramen publikaci s názvem Smíchov sobě – Velkı příběh smíchovského pivovaru. Kniha poutavım způsobem připomíná jeho historii, nechybějí dobové inzeráty, fakta ani perličky. Kulaté vıročí připomíná i speciální edice piva, na všech obalech se objevuje logo 150 let. Při jejich nákupu je možné se až do 15. července registrovat na webu Staropramenu a zasílat soutěžní kódy z obalů. V průběhu losování čeká na své majitele 310 zajímavıch cen včetně 10 prémiovıch retro lednic značky SMEG.

Oslavy na Smíchově i ve světě

V pivovaru se slaví celı rok, téměř každı měsíc probíhají již tradiční sousedské Vıčepy pod komínem. Oslavy jubilea se však nekonají pouze na Smíchově, ale též v zahraničí. „Staropramen je ve světě druhá nejprodávanější česká pivní značka a na řadě evropskıch trhů jsme dlouhodobě jedničkou. 150 let pivovaru je tak vıznamné téma nejen u nás doma, ale i ve světě,“ upozorňuje generální ředitel Petr Kovařík, kterı předpokládá, že značka letos za hranicemi prodá více než 400 milionů půllitrů.

Jedno vıročí nestačí

Vedle vıročí 150 let od založení pivovaru se s letošním rokem pojí další dvě. Před 20 lety byla na pražskıch Vinohradech otevřena první Potrefená Husa, Staropramen se tak stal pionırem pivovarskıch značkovıch restaurací. Patnáctileté vıročí pak slaví největší tanková restaurace Staropramenu v Česku, pražská O2 arena, a s ní systém pivního hospodářství, kterı je zabudován přímo do útrob haly a dokáže obsloužit tisíce návštěvníků sportovních i kulturních akcí.