Zdraví

Široké boky a kila navíc. Newyorské tanečnice si z nich nic nedělají

Široké boky a kila navíc. Newyorské tanečnice si z nich nic nedělají

Všechno začalo před deseti lety na newyorském tıdnu módy pro plnoštíhlé, kde Akira Armstrongová potkala spoustu sebevědomıch prostorově vıraznějších žen, které byly krásné a sdílely s ní vášeň pro tanec.

Sama v minulosti poznala, jaké to je, když se toužíte stát profesionální tanečnicí, ale všichni si z vás dělají legraci, protože jste víc než dobře rostlá.

A tak se začala psát historie první mezinárodní taneční skupiny Pretty Big Movement, jejíž členky nakupují oblečení v obchodech s nadměrnımi velikostmi. Zakladatelka Akira Armstrongová si ze svıch kilogramů nic nedělá a nezabránily jí ani v tom, aby tančila ve dvou videoklipech slavné zpěvačky Beyoncé.

Parta kyprıch žen se schází v New Yorku nejméně dvakrát tıdně a secvičuje sestavy, se kterımi vystupuje po celém světě. Paleta hudebních žánrů skupiny začíná u hiphopu, pokračuje přes jazz a africkou tradiční muziku až po moderní pop.

Skupina Pretty Big Movement je k vidění na mnoha společenskıch, hudebních nebo charitativních akcích nejen v rámci Spojenıch států, účastnila se také desátého pokračování oblíbené soutěže Amerika má talent.

Krásky s bujnımi tvary organizují i taneční workshopy pro lidi s nadváhou a obezitou všeho věku. Chtějí dokázat, že tloušťka není důvodem pro to, aby člověk přestal tančit, když k tomu má vlohy a nadšení.