Zdraví

Průjem: Postrach dovolených řeší prevence! Na tohle nezapomeňte

Pět základních pravidel prevence průjmů:

1. Dodržujte základní hygienické zásady. Po použití toalety, jízdě v MHD nebo nakupování si vždy umyjte ruce.

2. Ovoce a zeleninu, které není možné oloupat, pečlivě omyjte.

3. Vejce a veškeré produkty z nich tepelně upravte. Sami si doma nepřipravujte jídla ze syrovıch vajec, například zmrzlinu nebo vaječnı koňak.

4. Na porcování masa použijte jeden nůž a jedno prkénko, na kterém pak nekrájejte jiné potraviny. Během manipulace se syrovım masem se nedotıkejte sklenice s pitím nebo dětskıch hraček.

5. Maso nerozmrazujte v mikrovlnné troubě, ale vyndejte jej s dostatečnım předstihem a nechejte rozmrznout při pokojové teplotě.

Neinfekční a infekční původ

Neinfekční průjem souvisí se změnou jídelníčku na cestách, kdy najednou skládáme na talíř nezvyklé kombinace potravin, uděláme dietní chybu a náš trávicí systém se s tím nedokáže srovnat.

Zatímco tento průjem je téměř neškodnı a po návratu k obvyklé stravě zmizí, infekční průjem vzniká ze závažnějších příčin a je nejčastěji projevem nemoci zvané kampylobakterióza. Tu způsobuje bakterie vyskytující se v nedostatečně tepelně upraveném kuřecím mase a v loňském roce dle údajů ze Státního zdravotnického ústavu zkazila letní dny minimálně 23 780 lidem.

Další zákeřná bakterie, která nás může pořádně potrápit, je nechvalně známá salmonela, která způsobila potíže 11 359 pacientům.

Boj s dehydratací

„Největším rizikem při průjmovıch onemocněních je nedostatečnı pitnı režim a následná dehydratace organismu. Pokud jste odkázáni jen na svou pomoc, využijte převařenou vodu s 4 lžičkami cukru a 1 lžičkou soli. Lékaře určitě navštivte, pokud průjem trvá déle než 5 dní, objeví se horečky a zvracení, ve stolici je příměs krve nebo nejste schopni dodat a udržet dostatek tekutin,“ radí praktická lékařka MUDr. Petra Nová z Prahy.

Pomohou probiotika

Boj s průjmovımi onemocněními je pro tělo vyčerpávající. Narušená střevní mikroflóra umožňuje patogenům šířit se v těle. Právě k obnovení střevní mikroflóry přispívají probiotika, přátelské bakterie žijící ve střevech, které příznivě ovlivňují trávení, peristaltiku střev, zlepšují vstřebávání některıch živin. Jsou sice přirozenou součástí některıch potravin, ale při průjmovıch onemocněních je lepší koupit si je v lékárně. Vhodné je volit přípravky doplněné o prebiotika.