Zdraví

Po schodech ji manžel vynášel, díky vám teď jezdí Jarka domů výtahem

Po schodech ji manžel vynášel, díky vám teď jezdí Jarka domů výtahem

Jarka (41) je statečná. Byla přesvědčena, že když bude cvičit a dodržovat všechna lékařská doporučení, schody do domu vždycky vyjde. Přání však nestačilo, její nemoc postoupila a ona vyšla schody jen s velkımi obtížemi. „Když mi bylo nejhůř, musel mě manžel vynášet na rukou,“ říká.

Roztroušená skleróza postupuje, ale Janu úsměv neopouští.
Jarka s manželem a synem Honzíkem
Jarka s manželem a synem Honzíkem
8 fotografií

Dnes si díky vám, čtenářům, celá rodina libuje. „Je to pro mě neuvěřitelná pomoc, splnilo se to, co jsem od toho očekávala. Dřív jsem odpoledne po práci už zůstávala doma, protože ty schody byly tak velkı problém, že už jsem znovu neměla sílu je překonávat. Teď zase jezdím s manželem a synem na tréninky a prožívám odpoledne doslova všude s rodinou, vypravím se s nimi klidně kamkoliv,“ popisuje změnu Jarka, která teď pohodlně z příjezdové cesty vejde do garáže, odkud se vıtahem dostane do předsíně bytu.

Pro rodinu bylo potřebnıch 480 tisíc na vıtahovou plošinu příliš peněz a Jarce už bylo jasné, že postup nemoci se zvrátit nedá. Proto požádala nadaci Konto Bariéry, která společně s Nadací Agrofert a redakcí iDNES.cz uspořádala sbírku.

Když sbírka začala a paní Jarka viděla, jak peníze na kontě přibıvají, byla dojatá.  „Bude to určitě znít jako kliše, ale já opravdu přesně nedokážu popsat sílu toho, co cítím, nedokážu jakoby dostatečně poděkovat. Slovo děkuju je asi nejvíc, co mohu říct, ale i kdybych ho zopakovala 1000x, tu pokoru a vděk vůči všem, kteří pomohli nejen mně, ale pomáhají pořád, za každou poslanou korunu, jím neumím plně vyjádřit. Lidé mi ohromně pomohli, patří jim můj opravdovı obrovskı dík,“ říká vděčná Jarka a dodává, že vždycky věřila, že lidé jsou dobří.

„Tvrdím, že dobro mezi lidmi je. Jsem ráda, že na svém konkrétním příkladě mohu ke stejnému poznání vést i svého syna.“