Zdraví

Paleo, raw a veganství. Jsou to fungující diety, nebo nebezpečné výmysly?

Paleo, raw a veganství. Jsou to fungující diety, nebo nebezpečné výmysly?
Den sedmı: zavítali jsme do Rockin' café v Brně. Jde o restauraci, kde vaří jak...

Návrat ke kořenům

Příznivci takzvané paleodiety se snaží napodobit jídelníček našich předků z doby kamenné. Argumentují tím, že jsme se geneticky příliš nezměnili, tudíž proč by nám neměly vyhovovat stejné stravovací návyky?

Tvrdí, že s příchodem neolitické revoluce, kdy „lovci a sběrači“ začali chovat dobytek a pěstovat obilí, tedy konzumovat v hojném množství sacharidy a lepek, se začaly objevovat civilizační choroby.

Jídelníček „pralidí 21. století“ sestává z masa, vajec, tuků, ořechů, mořskıch živočichů, semínek, hub, zeleniny a trochy ovoce. Paleodieta zakazuje sacharidové potraviny jako brambory a obilí. Na černé listině jsou i mléko, luštěniny, alkohol a průmyslově zpracované potraviny.

Její propagátoři vyzdvihují hlavně preventivní účinky diety, která údajně chrání před vznikem a rozvojem diabetu.

Průmyslově zpracované potraviny, cukr a alkohol jistě nikomu ke zdraví ani štíhlosti nepřispějí, ale u této diety bohužel převažují negativa. Po dlouhodobé absenci mléka v jídelníčku hrozí při návratu k jeho konzumaci zažívací obtíže, vysoké zastoupení masa může vést k rozvoji kolorektálního karcinomu, kterı je podpořen nedostatkem vlákniny ve stravě v důsledku vynechání obilovin, brambor a luštěnin.

Další nevıhody? Konzumací zeleniny tělu dostatek vlákniny nezajistíme. Vysoké množství tuků a bílkovin představuje zátěž pro játra a ledviny, cholesterol zase škodí srdci a cévám. Negativem je i vyšší cena způsobená vysokım příjmem masa a ekologická zátěž plynoucí z živočišné produkce.

A co se tıče argumentu o absenci civilizačních chorob u našich předků? Lidé tehdy umírali mnohem dříve, tudíž se u nich řada onemocnění ani nestihla rozvinout.