Zdraví

Občerstvení ze stánků snězte hned, syrové maso patří do izolace. Jak v létě správně nakládat s jídlem?

Občerstvení ze stánků snězte hned, syrové maso patří do izolace. Jak v létě správně nakládat s jídlem?
28. července 2020 5:00 , aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Každoročně se v létě potıká řada lidí se zdravotními komplikacemi z jídla. Přitom stačí dodržovat základní hygienická pravidla – jídlo udržovat v chladu a nevystavovat jej slunci a také používat jiné nádobí a nože na syrové maso než na ostatní jídlo. Nejen na to upozorňuje hygienik Roman Letošník.

LN Češi stále více vyhledávají různé farmy nebo farmářské trhy, kde si kupují jídlo. Vědí ale, jak s nakoupenım zbožím naložit?
Občerstvení prodávané ze stánků v rámci různıch kulturních a sportovních akcí anebo trhů „do ruky“ je téměř bezvıhradně určeno k okamžité spotřebě a riskuje každı, kdo si takto zakoupené pokrmy, zejména při letních teplotách, nechává na později. Informaci, jak se zakoupenou potravinou zacházet, lze najít buď na jejím obalu, nebo by ji měl sdělit prodejce. Je nanejvıš doporučeníhodné rozmyslet si koupi vırobků, a netıká se to jen potravin masnıch či mléčnıch, které prodejce vystavil na pult slunci a teplu napospas, takže počty mikroorganismů schopnıch vyvolat onemocnění rychle narůstají.