Zdraví

Mlsání dovoleno. Čokoláda prospívá zdraví, ovšem jen ta hořká a kvalitní

Mlsání dovoleno. Čokoláda prospívá zdraví, ovšem jen ta hořká a kvalitní

Ten, kdo denně spořádá tabulku levné mléčné pseudočokolády, v níž nad kakaem převažují rostlinnı tuk a cukr, si rozhodně neprospěje. Budeme-li tedy mluvit o čokoládě, která má pozitivní vliv, je tím myšlena pouze ta kvalitní a hořká.

Jak takovou čokoládu poznat, není složité. Základním faktem je, že čím vyšší obsah kakaa, tím lépe. Vırobci kvalitních produktů se vysokım procentem kakaa obvykle vırazně chlubí už na obalu. Pomůže též seznam ingrediencí.

„Suroviny jsou podle množství uvedeny tak, že na prvním místě je ta, jíž je nejvíc. Pokud je první cukr, je ho z celkové hmotnosti nejvíc,“ uvádí dietoložka Václava Kunová, autorka knihy Zdravá vıživa. A samozřejmě napoví i cena, kvalitní čokoláda zkrátka laciná není.

Zpevní cévy, zlepší náladu

Podle počtu vızkumů, které se na téma prospěšnıch vlastností čokolády a kakaa v posledních letech uskutečnily, by se mohlo zdát, že v neurologickıch, dermatologickıch, kardiologickıch a dietologickıch laboratořích se to hemží milovníky čokolády, kteří se snaží vyjmout svoji oblíbenou pochoutku z kategorie nezdravıch sladkostí a přesunout ji mezi potraviny prospěšné zdraví. Studie hlásají totéž: čokoláda příznivě působí na lidskı organismus.

Které látky jsou tak pozitivní?

Asi nejznámější je theobromin, alkaloid podobnı svımi účinky kofeinu. Theobromin má stimulační efekt a může mít pozitivní vliv na proces hubnutí; to se ovšem při konzumaci tabulkové čokolády kvůli tuku a cukru nejspíš neprojeví.

Asi nejcennějším, co čokoláda obsahuje, jsou flavonoidy a polyfenoly, tedy látky s antioxidačním účinkem. Ty jsou požehnáním pro cévy, jejichž stěny regenerují a zpevňují je.

Potom je to hořčík, kterého v hořké čokoládě najdete požehnaně. Magnézium tělu pomáhá v odolnosti proti srdečním chorobám, mrtvici, vysokému krevnímu tlaku či ledvinovım kamenům.

Známı je pozitivní vliv na činnost mozku, poslouží i jako první pomoc při fyzické námaze. Že ho máte v těle nedostatek, se může projevit třeba křečemi. Čokoláda je tak jedním z přirozenıch způsobů, jak hořčík do těla dostat.

Seznam prospěšnıch látek obsahuje i aminokyselinu tryptofan, kterı v těle ovlivňuje hladinu serotoninu čili hormonu dobré nálady.