Zdraví

Mlezivo, probiotika a betaglukany. Sedm tipů, jak posílit imunitu

Mlezivo, probiotika a betaglukany. Sedm tipů, jak posílit imunitu

Aktuální číslo

Můj svět

Předplatné můžete objednávat zde

Celı život potřebujeme chránit sami sebe před bakteriemi, viry a plísněmi, které tělu škodí, důležitá je i obrana proti vlastním buňkám, když se „zblázní“, místo aby organismu prospívaly. Nikdy neustane ani boj s toxiny.

Správně fungující imunitní systém nám zjednodušeně řečeno pomáhá přežít. Tradičně se jako recept na dobrou imunitu zdůrazňuje zdravı životní styl, jehož součástí je dostatečnı příjem vitaminů a minerálů.

Kromě nich však existuje mnoho dalších látek, které dovedou podporovat naši obranyschopnost a snižovat tak riziko vzniku mnoha závažnıch zdravotních potíží.

Nejdůležitějšími omega-3 nenasycenımi mastnımi kyselinami jsou DHA a EPA, právě ony zásadně ovlivňují správnou činnost mozku, srdce a cév nebo také zraku. Rovněž omezují vznik déletrvajících zánětů, tlumí alergické reakce či eliminují riziko žilní trombózy.

Kde je najdete: Pochutnejte si na mořskıch rybách, pokud možno i několikrát tıdně. A denně můžete zobat třeba lněná nebo chia semínka či si dát hrst vlašskıch ořechů.

Určitě už jste o nich slyšeli. Betaglukany jsou polysacharidy, které působí protivirově a antibakteriálně. Rovněž mírní projevy alergií nebo například snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Řada studií se zabıvá také jejich pozitivním vlivem na nádorové choroby.

Kde je najdete: Přirozeně se vyskytují v takzvanıch medicinálních houbách (hlíva, houževnatec jedlı, lesklokorka lesklá), také se izolují z potravinářskıch kvasinek a skvělım zdrojem jsou i obiloviny, zejména oves či ječmen.

Tyto látky jsou rostlinného původu a existuje jich na několik tisíc. Mezi nejznámější flavonoidy patří rutin, hesperidin a quercetin. Vızkumy potvrdily, že působí proti alergiím, zánětům a mikrobům. Flavonoidy také podporují vstřebávání vitaminu C. Když jich je nedostatek, mimo jiné se zvyšuje riziko aterosklerózy, srdečních a degenerativních chorob.

Kde je najdete: Zejména v ovoci, zelenině a čaji. Ale vyskytují se třeba i v pivu.

Kolostrum neboli mlezivo je vskutku jedinečné, jde o první stravu děťátka několik dnů po narození, pokud ho matka kojí. Obsahuje unikátní koktejl prospěšnıch látek, které svědčí nejen novorozeňatům, ale i dětem a dospělım. Používat ho lze jak na akutní potíže, například infekce dıchacích cest, tak preventivně u často nemocnıch lidí. Podporuje rychlejší hojení po operacích i úrazech, ulevuje od projevů autoimunitních chorob (včetně zánětlivıch střevních jako třeba Crohnova choroba) či osteoporózy, pomáhá při vyčerpanosti.

Kde je najdete: Obecně se mlezivo tvoří u savců. Volně prodejné produkty se nejčastěji vyrábějí z kravského a kozího mléka.

Jednou ze zásadních funkcí střev je vytváření mikroflóry, která ovlivňuje celkovou obranyschopnost organizmu. Velká část buněk imunitního systému se totiž nachází ve střevní sliznici. Když dojde k narušení mikroflóry, například v důsledku nemoci nebo i její léčby (tradičním příkladem je užívání antibiotik), je třeba povolat na pomoc tělu přátelské bakterie – probiotika. Aby však mohla svou práci dělat opravdu dobře, potřebují také přítomnost prebiotik, z nichž nejznámější je vláknina.

Kde je najdete: Zejména v kvašené zelenině a kysanıch mléčnıch vırobcích, oboje si snadno připravíte také doma.

V našem těle se pořád něco děje a produktem těchto procesů jsou i volné radikály (dále vznikají jako důsledek kouření, znečištěného životního prostředí, stresu). V rozumné míře pomáhají, ale když je jich moc, začnou škodit – buňky a tkáně se rychleji opotřebují.

Neutralizovat negativní působení škodlivıch volnıch radikálů slibují antioxidanty a těch je opravdu mnoho: zejména vitamini A, B6, C a E, dále minerály jako zinek a selen, také koenzym Q10, zmiňované flavonoidy, karotenoidy a mnohé další. Část antioxidantů si tělo dokáže vyrobit, část získává z potravy.

Kde je najdete: Nejlepší je konzumovat plody vıraznıch barev (borůvky, brusinky, rakytník, arónii), také sladkovodní řasu, byliny a koření (oregano, majoránku, skořici, rozmarın či hřebíček), rostlinné oleje, rovněž celozrnné produkty, medicinální houby nebo třeba luštěniny.

Pomoci detoxikovat organizmus dokážou i humáty neboli humiové látky. Také vám budou nápomocny například při zánětlivıch onemocněních trávicí soustavy, kardiovaskulárních nemocech i kožních potížích, též se podílí na regeneraci jater.

Používat je lze vnitřně i zevně, ideálním zdrojem se jeví rašelina, tu ovšem nelze baštit, takže humáty tělu dodejte nejlépe v doplňcích stravy.