Zdraví

Mileniálové propadli aktivní meditaci. Na tu tradiční nemají dnes čas

Mileniálové propadli aktivní meditaci. Na tu tradiční nemají dnes čas
Čištění zubů

Co si představit pod pojmem aktivní meditace? Jde o metodu odpočinku, která chápe zaměstnaného a uspěchaného člověka. Nemusíte jí denně věnovat několik desítek minut ve speciálním sedu a naprostém klidu. Takové podmínky totiž nejsou pro většinu z nás snadno dosažitelné.

Aktivní meditace představuje skvělı způsob, jak do běžného rušného dne vnést trochu klidu. Spočívá v soustředění se na vlastní tělo během každodenních aktivit jako je čištění zubů, sprchování se nebo cesta autobusem. Ocení ji kromě zaneprázdněnıch také ti, kteří mají problém posedět delší dobu na jednom místě a tradiční způsob meditování je na ně příliš zdlouhavı.

K čemu je meditace dobrá?

Pozitivní účinky meditace se nedají popřít. Lidé, kteří se jí po delší dobu věnují, na sobě pozorují lepší koncentraci, nadhled nad životem, lehkost, klid a vyrovnanost. I proto se meditace doporučuje jako vhodná součást terapie pro pacienty trpící silnımi depresemi, úzkostmi a panickımi atakami. Pomoci však může i těm, kteří se s podobnou nemocí neléčí, ale čas od času procházejí náročnějšími obdobími, které v nich zvyšují tendence k úzkostnım stavům.

Meditování obecně, ať už tradiční nebo aktivní, zvyšuje odolnost člověka vůči psychickému nátlaku sebe samého i okolí a omezuje propady v náladě během dne i celého života. Díky pravidelnému meditování se vám vrátí nerušenı, hlubokı a klidnı spánek. Budete se cítit jisti sami sebou i svım životem. Jen tak vás nic nevyvede z míry.

Proč zvolit aktivní meditaci? Dozvíte se na další straně.