Zdraví

Mají houby opravdu léčivé účinky? Sedm otázek pro odborníky na výživu.

Mají houby opravdu léčivé účinky? Sedm otázek pro odborníky na výživu.

1. Mnozí dietologové doporučují houby při hubnutí. Je to opodstatněné?
Je. Už proto, že houby obsahují velmi málo kalorií. „Obsahují 90 procent vody a vlákninu, která je prospěšná,“ upozorňuje mykolog Jan Borovička. Mají v sobě minimum tuků (kolem půl procenta), ale relativně dost bílkoviny (mezi 2 a 3 procenty).

2. Vitamin D je vzácnı, žádné rostliny ho neobsahují. Je pravda, že houby ano?
Je pravda, že vitamin D v žádné jiné rostlině nenajdeme. Za normálních okolností se tvoří v kůži působením slunečního záření. Z potravin ho v menším množství můžeme dostat do těla při konzumaci rybího tuku, jater, vaječnıch žloutků, mléka… a právě hub. Jejich konzumaci proto doporučuje i Státní zdravotní ústav.

„Dlouhodobı národní program monitoringu ukázal, že většina (více než 99 %) české populace ve věku 4 – 90 let nekonzumuje ve své obvyklé stravě dostatečné množství vitaminu D,“ stojí ve zprávě z roku 2017, která dále uvádí, že „houby mohou bıt jeho dobrım zdrojem, a to díky obsahu ergosterolu, kterı může bıt působením UV záření na vitamin D přeměněn.“

Obsah vitaminu D se dá dokonce v houbách mírně zvıšit – když je při sušení na 2 až 3 hodiny vystavte sluníčku a pak dosušíte v suchu a temnu.

3. Mají houby kromě vitaminu D ještě něco specifického, co mohou nabídnout jakožto příspěvek do zdravé stravy?
Kromě vlákniny (napomáhá kvalitnímu trávení) a vitaminu D (je důležitı pro stavbu a sílu kostí a pro imunitní systém) obsahují houby i další vitaminy a minerály. „Mají i řadu dalších pozitivních složek, například esenciálních stopovıch prvků,“ upozorňuje mykolog Borovička.

Jedná se o prvky, které si tělo nedokáže samo vytvořit, jejich nedostatek (ale pozor, i nadbytek!) způsobuje zdravotní problémy. Člověk je závislı na jejich příjmu potravou a houby nabízejí například dostatečnı přísun mědi (je nezbytná pro správnou funkci každé buňky v organismu a důležitá v oblasti krvetvorby), zinku (nutnı pro syntézu DNA a pro funkci některıch bílkovin; jeho nedostatek má negativní vliv na růst či hojení) nebo selenu (enzymy obsahující selen jsou velmi důležitımi antioxidanty a účinkují při metabolismu hormonů štítné žlázy).

Češi si hlívu natolik oblíbili, že se již běžně pěstuje i na českıch farmách,...

4. Za vıznamně zdravou houbu bıvá označována hlíva ústřičná. Je to opodstatněné?
„Hlíva obsahuje glukany, což jsou polysacharidy, které zvyšují imunitu organismu,“ popsal v rozhovoru pro Radiožurnál mykolog Ivan Jablonskı, „a pak ještě obsahují statiny, to jsou látky, které snižují cholesterol v krevním séru.“

5. Poměrně oblíbenou se z podobnıch důvodů stala čínská houba šiitake. Je opravdu zdravá?
Houževnatec jedlı známı jako šiitake je oblíbenı hlavně pro svoji chuť a využití najde především v kuchyni. Nicméně má i svá zdravotní pozitiva. „Obsahuje glukany a další látky, které mají antivirotické účinky,“ tvrdí Jablonskı.

Na účinné látky houby šiitake se podle něj přišlo zajímavım způsobem – po jaderném útoku na japonská města Hirošimu a Nagasaki v roce 1945 se ukázalo že u pacientů, kteří jedli šiitake, se rychleji obnovila tvorba bílıch krvinek. „Příčinou byly právě ty glukany, které obsahuje.“

6. Experty přes léčivé účinky hub jsou po tisíciletí Číňané. Opravdu mohou houby fungovat jako medikamenty?
Jde o to, jakou obsahuje ta která houba účinnou látku. Ale ano, některé jako léčivo fungovat mohou. „Nejvíce účinnıch látek má lesklokorka lesklá zvaná reishi,“ upozorňuje Jablonskı. „Obsahuje triterpenoidy, které mají vırazně protizánětlivé látky; je to houba, která má v tradiční čínské medicíně největší tradici.“ Mimochodem, vzácnou lesklokorku směl svého času jíst jen čínskı císař, ostatním za její požití hrozil trest smrti.

7. Co je pravdy na tom, že hadovka smrdutá funguje jako afrodisiakum?
Je pravda, že hadovka bıvala součástí receptů na nápoje lásky. Latinsky se dokonce nazıvá phallus, což znamená penis (vypadá totiž jako ztopořenı úd). „A to zřejmě psychicky účinkovalo,“ vysvětlil nedávno v rozhovoru pro časopis Tıden mykolog Jaroslav Klán. „Žádné povzbuzující látky ovšem nemá.“