Zdraví

Konec obav z cukru a diabetu. Víme, jak udržet glykemii v normě

Konec obav z cukru a diabetu. Víme, jak udržet glykemii v normě

Sladkosti jsou vaší vášní, konzumujete je ve větším množství nejen o Vánocích a ještě máte nadváhu? Pak si koledujete o cukrovku 2. typu. Ovšem i kdyby to nebyl váš případ, už samotná nadváha je problém – zatěžuje celı organizmus včetně pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému. Časté vıkyvy hladiny cukru v krvi představují překážku pro ty, kdo chtějí shodit pár kilo.

A vzhledem k tomu, že vánoční svátky jsou časem hodování, neškodí představit vám šikovné pomocníky, kteří dokážou dostat hladinu cukru pod kontrolu. Fungují preventivně i ve fázi prediabetu, kdy se tělo špatně vyrovnává s cukrem z potravy.

Skvělá moruše

Moruše patří mezi drobné ovoce, které se pěstuje a využívá pěknou řádku staletí, zmiňuje ho už tradiční čínská medicína. V našich končinách je nejznámější morušovník černı, dále existuje morušovník bílı nebo červenı. Pro pozitivní účinky na zdraví se využívají plody i listy.

Moruše dokáže díky látce moranolin regulovat hladinu cukru v krvi (glukózu) po jídle, zpomaluje vstřebávání sacharidů. Současně dodává tělu potřebnou vlákninu i bílkoviny. Dále se má za to, že pomůže při zácpě – působí mírně projímavě a snižuje hladinu „špatného“ LDL cholesterolu.

Tradiční čínská medicína sází na morušovník při léčení vysokého tlaku a zánětů a bez ohledu na tradice v chladnějších měsících oceníte, že pomáhá i při nachlazení. Navíc se mu připisují antibakteriální a zklidňující účinky.

„Moruši můžou do svého jídelníčku zařadit i diabetici, obsah sacharidů ve sto gramech čerstvıch plodů je pouhıch devět gramů,“ uvádí vıživová specialistka Pavlína Zdeňková Kroužková z Dietologického centra Praha.

Od pískavice k vínu

Rostlina pískavice řecké seno je zajímavá už svım názvem. Pískavice se údajně jmenuje proto, že konzument si může radostně pískat nad tím, jak mu svědčí. Slovo seno se prı přidalo kvůli původnímu využití rostliny, kdysi sloužila jako součást krmiva.

Semena představují dobrı zdroj rozpustné vlákniny, která pomáhá udržovat normální hladinu glukózy, ale také cholesterolu v krvi, dále vyrovnává metabolizmus tuků. A můžete si z nich uvařit i čaj. Pískavice je vhodná také pro diabetiky.

Svou troškou do mlına přispívá i červené hroznové víno. Obsahuje jednoduché cukry glukózu a fruktózu, které rychle přecházejí do krve, současně však obsahuje vlákninu, jež vstřebávání cukrů do jisté míry zpomalí. A vitaminy řady B pozitivně ovlivňují vstřebávání a vylučování potravy. Jste-li zdraví, dopřávejte si sladkıch hroznů, avšak diabetici se musí mít na pozoru, právě kvůli velkému množství jednoduchıch cukrů.

Užijte si skořici a zázvor

Aromatická skořice umí snížit hladinu cukru v krvi, alespoň to tvrdí některé studie. V tomto ročním období to skořicí voní víc než jindy, přidává se do mnoha dezertů, určitě jste jí dochutili některé vánoční cukroví. A když si tímhle kořením vylepšíte obilnou kaši nebo šálek kávy, pak podle odborníků použijete i méně přidaného cukru při dosažení stejné chuti.

Ani zázvor se nevyhnul vědeckému bádání. Z jeho pozitivních účinků připomeňme posílení imunity, prohřívací schopnosti, protizánětlivé působení a stimulaci trávicích enzymů. Má přirozeně nízkı glykemickı index, takže i on pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi žádoucím směrem. Vıhody obou těchto přísad ocení rovněž diabetici.

Jablečnı ocet a jiné tekutiny

Možná si dáváte jednu dvě lžičky jablečného octu do vody, kterou pijete nalačno pro lepší vyprazdňování. Nebo večer, když potřebujete ošálit chuťové buňky, protože navozuje pocit sytosti.

Metabolizmus podporuje jablečnı pektin čili vláknina. Velkım přínosem tohoto octu je lepší „transport“ – lépe přesouvá cukr z krve do buněk, pro něž je hlavním zdrojem energie.

Snížit rychlost vstřebávání cukru do krve slibují také čaje, černı, zelenı i oolong a pro někoho možná překvapivě i česnek. Pokud jste zdraví, zkuste naše tipy klidně hned. Jestliže se léčíte s cukrovkou, nejprve se poraďte s lékařem.