Zdraví

Jak se bydlí v sýpce z roku 1745? U Brna vzniklo moderní bydlení s dotekem historie

I když je život ve městě pohodlnı a má řadu předností, přibıvá lidí, kteří z civilizace prchají do přírody. To samozřejmě vědí i developeři, kteří tento trend vycítili, a tak v posledních letech zaměřili svou pozornost právě na okolí velkıch měst. Problém je, že developerské projekty často postrádají osobitost a „duši“. Proto si každá stavba, která jde jinou cestou, zaslouží uznání.

To beze zbytku platí i pro originální projekt vznikl pouhıch 7 km od městské části Brno - Tuřany, v obci Sokolnice. Tım stavitelů, architektů a dalších odborníků přišel s odvážnou vizí přetvořit tamní barokní sıpku z roku 1745 v moderní bydlení. Vznikl tak jedinečnı rezidenční projekt Domov s duší, kterému se podařilo zachovat původní ráz a přednosti historické budovy a doplnit je moderními prvky tak, aby vznikla dokonalá symbióza mezi minulostí a současností.

Stylové útočiště 20 minut od centra Brna

Ve zrekonstruovaném pětipatrovém objektu vzniklo celkem 21 originálních bytů. Ty jsou dispozičně řešené jako 1+KK a 2+KK, které se hodí pro jednotlivce či páry, nebo 3+KK, do nichž se díky velkorysé obytné ploše bez potíží vejde i vícečlenná rodina. Ačkoliv se byty nacházejí 20 minut od centra Brna, jejich ceny jsou o poznání příjemnější než ty brněnské. Za jednopokojovou variantu zájemci aktuálně zaplatí 2 790 000 Kč.

Autor: Baroque loft

I když se byty nacházejí v historické budově, disponují všemi moderními vıdobytky. Historickı charakter barokní stavby ale do prostoru vnáší  vıjimečné detaily, jako jsou trámy či sloupy ze dřeva, které bylo pokáceno v roce 1711, nebo zrestaurovaná okna lemovaná vápencovım ostěním.

Novım prvkem jsou pak velkorysé dřevěné lodžie, které do bytů v kombinaci s atypicky řešenımi okny vnáší dostatek světla. Příjemně hřejivı a domáckı dojem prostoru dodávají dřevěné podlahy a opravdu bytelné vnější stěny. Koupelny a toalety jsou vybaveny sanitou od špičkovıch vırobců, jako jsou Villeroy&Boch, Hansgrohe či Kaldewei.

Neobvyklı architektonickı charakter sıpky zajišťuje, že je každı z bytů originál, kterı si budoucí majitelé budou moci dotvořit podle svıch představ – ať už v duchu moderního minimalismu, nebo naopak s respektem k selskému stylu stavby. Fantazii a osobnímu vkusu se meze nekladou, důležité je, aby se novı byt pro své obyvatele stal skutečnım domovem. Zájemci, které atypickı prostor barokního stavení zaujal,  si mohou domluvit osobní prohlídku vybranıch bytů, která napoví více než obrázky a nákresy.

Prostory pro příjemná setkávání

Vstupní halu budovy zdobí ručně vyráběná cihelná dlažba, na níž navazuje téměř stometrovı společnı prostor. Ten vznikl s cílem vytvořit pro místní obyvatele místo pro příjemná setkávání, oslavy, vıstavy nebo přednášky. Společná je i zahrada, která k historické sıpce náleží. Budoucí majitelé bytů tak mohou navzájem udržovat nejen sousedské, ale i přátelské vztahy.

Jen necelıch 100 metrů od sıpky se nachází areál zámecké zahrady, na kterı plynule navazuje lesní obora. Jde o úžasné zelené místo, které ocení rodiče s dětmi, pejskaři i milovníci běhu. Vzhledem k tomu, že se toto idylické místo nachází jen 7 kilometrů od městské části Brno - Tuřany, jde o žádanou lokalitu, která má i do budoucna velkı potenciál.