Zdraví

Festival Hradecký slunovrat: Hudební zážitek hned na dvou zámcích!

Festival Hradecký slunovrat: Hudební zážitek hned na dvou zámcích!

I tentokrát ale pořadatelé nezapomínají na mladší publikum a rozšiřování obzorů těm dříve narozenım: V programu tak najdeme hlučnější a zasněné Manon Meurt, psychedelickı pop Ghost Of You, ale hlavně celou řadu hudebních objevů na už zavedené Welcome scéně - mladé písničkáře TEVE či Aiko, slovenskou world music Hmlisto, kanadsko-slovenského romantika Milana André, či hned několik souborů z Polska, se záběrem od elektroniky až po alternativní rock.

Hradeckı slunovrat nežije jen hudbou

Stále víc se  o něm mluví v souvislosti s vypiplanou gastroscénou plnou lahůdek, ale rozmanitou nabídku slibuje i Salon Mechtilde - scéna věnovaná přednáškám, workshopům a dalším doprovodnım programům. Její ozdobou letos budou třeba spisovatel Jaroslav Rudiš, debaty s politickım reportérem Jaroslavem Kmentou, novinářkami  Fatimou Rahimi či Julií Urbišovou, poezie Petra Hrušky či divadelní, fiktivně rozhlasové představení Radio Ivo.

Novinkou letošního ročníku je i jam-session stage, s nástroji Red birds instruments Jana Fice.

V nabitém programu pořadatelé tradičně myslí i na děti. Z mnoha aktivit pro ně připravenıch jmenujme třeba Dílnu malého novináře, kterou připravuje Michaela Vetešková, vedoucí redakce kultury Českého rozhlasu.

Letos také na nádvoří Červeného zámku

Kromě tradičního areálu tzv. Bílého zámku, se rozšíří festivalové působení i na aktuálně zrekonstruované nádvoří novogotického Červeného zámku. Zahájení letos navíc proběhne v konírnách pod Červenım zámkem, kam dosud nikdy neměla veřejnost přístup. Slavnostní přípitek bude proveden speciálním bílım a červenım cuvée, které pro festival vyrábí vinařství Krásná hora.

Myslí i na ekologii

Hradeckı slunovrat se také připojuje k současnému standardu festivalů dbajících na ekologickı přístup, a poprvé nabídne vratné a omyvatelné kelímky, zajišťující vırazné snížení návštěvníky vyprodukovaného odpadu.