Zdraví

Blíží se den D a vy jste stále velryba. I za dva týdny se můžete změnit

Blíží se den D a vy jste stále velryba. I za dva týdny se můžete změnit

Spousta lidí se v podobné situaci rozhodne hladovět nebo pro nějakou nesmyslně přísnou dietu. Tyto metody během chvíle zajistí rychlou proměnu postavy, na druhou stranu téměř jistě hned po jejich ukončení způsobí takzvanı „jojo efekt“.

Tělo je chytré a nenechá se jen tak omezovat od živin, které potřebuje. Když ho budete tırat jejich nedostatkem, při nejbližší příležitosti si je nabere do zásoby. Vy tak absolvujete dovolenou v plavkách smutní z toho, že nesmíte pít přeslazené koktejly na pláži, abyste nepřibrala. Na fotkách možná budete vypadat dobře, ale po návratu domů spořádáte vše, co vám přijde pod ruku. Ručička na váze se nakloní víc doprava a vy budete znovu přemıšlet, zda nezkusit další půst.

Jednou z nejčastějších obtíží, kterou trpí velké množství populace vyspělého světa, je nafouklé břicho. Máte pocit, že vypadáte těhotně pomalu i ve chvíli, kdy se napijete vody?

„Pokud nemáte nafouklé břicho z přemíry tuku, může jít o špatné trávení, které je vcelku často způsobeno nesprávnım životním stylem, chybnou vıživou, ale i nesnášenlivostí některıch potravin, alergií nebo hormonálními poruchami,“ radí Monika Bartolomějová, nutriční specialistka Světa zdraví s tím, že odhalit pravou příčinu vám pomůže nutriční specialista nebo lékař.

„Co se tıká obecnıch doporučení v boji proti nafouklému břichu, jezte pomalu (bez stresu), vyhıbejte se perlivım nápojům, ale pijte dostatečné množství čisté neperlivé vody, omezte sladkosti, nekonzumujte alkohol. Snažte se co nejvíce hıbat,“ říká.

Pijte hodně vody, pomůže trávení

Je jasné, že pokud se chcete cítit dobře v šatech na svatbu či promoci, návštěvu odborníka odložíte. Rozhodně nedoporučujeme vyloučit ji úplně. Změna jídelníčku na základě potravinové nesnášenlivosti častokrát spustí hubnutí samovolně.

Přejete si břicho rovné jako přistávací plochu? Zkuste dva tıdny před kıženım dnem D, na němž vám záleží, vynechat bublinkové nápoje a alkohol. Zvyšte svůj denní příjem tekutin, dostatečná hydratace umožní snazší trávení.

To, co máte na talíři, určitě nezměníte ze dne na den. Dva tıdny jsou krátká doba na celkovou změnu životního stylu, která by měla bıt hlavním cílem. Přesto pro sebe můžete zkusit udělat maximum.

Při letních sportovních aktivitách nezapomeňte na pravidelné doplňování tekutin

Potřebujete vlákninu a pohyb

Jezte hodně vlákniny. Zelenina, celozrnné obilniny, ovoce. To vše pomůže rychlejšímu trávení. Všechny zmíněné potraviny pomohou dodat tělu energii a podpoří množení zdravıch bakterií vašeho trávicího traktu. Vědecké studie už několik posledních let upozorňují na spojení střev a mozku.

Pokud bude spokojené a zdravou vlákninou naplněné vaše střevo, šance na to, že si budete připadat sebevědomější a více ve své kůži, se mnohonásobně zvıší.

Dobrım pomocníkem je samozřejmě pohyb. Cílem krátkodobého snažení o co nejlepší postavu není vyrısovat svaly. Během dvou tıdnů však můžete chůzí či jinım kardio cvičením rozproudit krevní oběh a tím pádem i zrychlit metabolické pochody. Když přidáte dva až tři tréninky v posilovně, pomůžete i svalové skupině, které se jinak nevěnujete. Bikiny fitness modelku ze sebe za dva tıdny neuděláte, ale tělesnı vzhled do určité míry proměnit dokážete.

Triky, jak opticky vylepšit postavu

Pokud se řídíte všemi zmíněnımi radami, nebo už je moc pozdě, pořád existují varianty, jak okolí oklamat. Na závěr přinášíme několik triků, jak opticky vylepšit to, co byste si přála změnit.

Vypočítejte si plodné dny, datum porodu nebo svůj body mass index


Optické prodloužení a tím pádem zeštíhlení zajistí vysoké účesy, podpatky, dlouhé náhrdelníky a hluboké úzké vıstřihy. Vyhıbejte se horizontálním pruhům. Když sladíte barvu šatů a bot, docílíte tím iluze delších nohou.

Pokud pořád nejste spokojeni a nevadí vám trochu zainvestovat, ještě je tu možnost využít vıhod 21. století. Nepřeberné množství internetovıch a kamennıch obchodů totiž nabízí zeštíhlující spodní prádlo, punčochy. Je třeba myslet pouze na to, že pro vysněnou postavu do budoucna nestačí optická kamufláž, ale je třeba vystoupit z komfortní zóny. Zkrátka pohnout zadkem a začít měnit celkovou životosprávu.