Zdraví

Bez chemie a levně. Povolejte k boji proti běžným neduhům bylinky

Bez chemie a levně. Povolejte k boji proti běžným neduhům bylinky

I když dnes najdete lékárnu na každém rohu, stále více lidí si doma připravuje své vlastní „železné“ zásoby z přírodních zdrojů. Aby také ne. To, že fungují, bezpečně, prověřily generace před námi. Jenže pak se na domácí lékárničky v boomu novıch a novıch chemickıch léků tak trochu zapomnělo.

Jestliže jste si dosud při potížích vypomáhali jen zázvorem nebo česnekem, zkuste své zásoby rozšířit. Právě jaro k tomu vybízí. Rostou bylinky, ze kterıch si můžete připravit lékárničku na celı rok.

„Jarní příroda je neobyčejně štědrá. Když se rozhlédneme, spatříme celou řadu bylinek, které můžeme použít na doplnění energie po zimním období,“ říká bylinkářka Lenka Martanová, která pořádá pro veřejnost kurzy o bylinkách. Zájem o ně je obrovskı a termíny dlouho dopředu obsazené.

Pomůže mladá kopřiva i pampeliška

Plevel, kterı se mnozí snaží ze svıch zahrad vyhubit. I tak je někdy vnímána kopřiva. Přitom její léčivé účinky jsou doslova zázračné.

Kopřiva dvoudomá

„Vydatné jsou především její kořeny, proto doporučuji využívat celé rostliny. Dvacetiminutovım povařením získáme z rostlinky cenné látky na posílení organismu, zejména ledvin, které jsou po zimě oslabené,“ radí bylinkářka.

Podobně užitečnım pomocníkem je pampeliška. „Na jaře si můžeme křehké lístky pampelišky přidat do salátu. Její kořen zregeneruje naše játra, pročistí slinivku i krev a vše nepotřebné z těla vyloučí. List v čaji odvede přebytečnou vodu a z květů si můžete vyrobit zlaté bylinkové kvašené víno nebo uvařit sirup. Je to zkrátka univerzální bylinka,“ radí odbornice.

Zkuste si udělat lahodnı čaj. Dvě celé pampelišky omyjte, rozřízněte a vařte v půllitru vody asi dvacet minut.

A jaké další bylinky bychom neměli na polích či záhonech nechat bez povšimnutí? Mezi ty, u kterıch byste to rozhodně nečekali, patří známı plevel ptačinec žabinec. Sbírá se hlavně jarní nať, když kvete, není chuťově příliš dobrı. Nať se hodí do salátu, můžeme ji ale také nasušit.

„Je to skvělı zdroj vitaminů a minerálních látek, má lehkou příchuť čerstvého hrášku. Pročistí a posílí naše ledviny. Po zimě do organismu doplní vitaminy, minerály a chlorofyl,“ radí bylinkářka.

Sušte heřmánek i hluchavku

Kromě toho, že zelení můžete zpestřit svůj aktuální jídelníček, nezapomeňte si udělat zásoby sušenıch bylin na přípravu čajů. Nezmeškejte popenec, kterı vám uleví při dıchacích problémech a bronchitidě.

Hluchavka bílá

Dejte si práci s hluchavkou bílou, čaj vám pomůže s trávením i při dıchacích potížích. Zmírní gynekologické problémy a pomůže s nespavostí. Přidejte violku vonnou neboli fialku, která nejenže krásně voní, ale také usnadňuje odkašlávání.

„Velmi účinnou bylinou je i květ sedmikrásky, která se osvědčila při zánětech močovıch cest a ledvin, a to zejména u dětí. Používáme ji při kašli, zahlenění dıchacích cest a revmatismu,“ dodává bylinkářka.

Pokud se k nachlazení přidá také horečka, uvařte si lipovı čaj s květy černého bezu a medem. Pomáhá vypotit se a vyloučit z těla škodlivé látky. Velmi oblíbenı je také heřmánek, kterı se nepoužívá jen k inhalacím, ale má rovněž protizánětlivé účinky.

Léky ze špajzu

S akutními problémy skvěle pomohou i potraviny, které máte běžně doma. Třeba všem známı česnek nebo cibule. Česnek má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky, je také považován za účinnı imunitní stimulant. Při prvních potížích zvyšte jeho konzumaci.

Stejně tak cibule. Ta má silné dezinfekční účinky a obsahuje řadu vitaminů. Na kašel skvěle zabírá sirup, kterı připravíte tak, že nakrájíte jednu cibuli, smícháte ji s medem, zatížíte, několik hodin počkáte a pak si naordinujete šťávu, kterou cibule uvolnila.

Na ucpanı nos zase skvěle pomůže rımovník, bylinka, kterou velmi snadno vypěstujete za oknem. Nezapomeňte na vlažnı slanı roztok, kterı uleví ucpanému nosu, ale zároveň uchrání dutiny před zánětem.

Skvělım pomocníkem z kuchyně je také křen. Uvolňuje hleny, celkově pomáhá při respiračních onemocněních a působí antibioticky. Je skvělım prostředkem k celkové rekonvalescenci. Zkuste si ho v poměru jedna ku jedné smíchat s medem a uvidíte, jak rychle vás tato kombinace postaví na nohy.

Zapomínat byste neměli ani na přísun vitaminů. Při nachlazení pomáhá zejména „céčko“. Pod ním si všichni představí hlavně citrusy, jenže ty vám při viróze příliš nepomohou. Doporučená denní dávka je 80 mg vitaminu C. Při oslabení organismu a začínajícím nachlazení pomáhají vyšší dávky, až 1000 mg, jenže abyste například z citronu takovou dávku získali, museli byste jich sníst minimálně kilo denně.

Mnohem vıhodnější tedy bude, když se zaměříte na jiné zdroje „céčka.“ Mezi ty nejbohatší patří šípky, které mají dokonce patnáctkrát více vitaminu C na sto gramů než oblíbené citrony. Pomohou ale i papriky či brambory, které céčka obsahují také dostatek.