Zdraví

Babské rady při nachlazení. Na rýmu pomáhá inhalace, proti kašli tymián

Babské rady při nachlazení. Na rýmu pomáhá inhalace, proti kašli tymián

Pravidla prevence jsou už léta neměnná, vlastně docela jednoduchá: doplňovat vitaminy, hıbat se, dobře se oblékat, případně přidat i nějakou očistnou kúru.

Pokud jste se na zdravı životní styl vrhli teprve nedávno, pořiďte si odšťavňovač, určitě se vám vyplatí. K detoxikaci organismu vám ze začátku bohatě postačí 5-10 dní popíjet čerstvě připravené zeleninové či ovocné šťávy. Nelámejte si hlavu s vıběrem surovin, pijte zkrátka to, co vám chutná.

Po takové pitné kúře se budete cítit mnohem lépe, zbavíte se pár kilogramů, vyspíte se dorůžova, bude se sebou zkrátka spokojenější, kampak by se na vás pak hrabaly nemoci? Pokud jste pokročilejší nadšenec přes zdraví, zkuste originální bylinkovou kúru podle našeho receptu níže.

Něco na zahřátí

Prochladlıch nohou po delší procházce vás zbaví masáž s olejíčkem s příměsí skořice nebo dıňového oleje, vnitřně pak můžete podpořit lepší prokrvení přípravky s obsahem ginkgo biloby.

Do jídla přidejte špetku chilli či zázvoru, krev se vám rozproudí, jako byste právě vyběhla schody. Zahřát se můžete i šálkem kvalitní kávy nebo oblíbeného čaje, zkuste třeba meduňkovı, hodí vás do psychické pohody a krásně vás uvolní, proti nachlazení zkuste klasickı zázvorovı čaj, či se nechte zlákat naším tymiánovım.

Rıma bez šance

Pokud na vás přece jen něco „skočí“, není třeba skládat zbraně. S vitaminy určitě pokračujte, a pokud vás postihla rıma, zkuste inhalaci, ve vhodném hrnci zahřejte slanou vodu, těsně pod bodem varu nádobu odstavte. Pak se opatrně nakloňte nad hrnec, hlavu si zakryjte větším ručníkem nebo osuškou. Slané páry pak vdechujte alespoň 15 minut.

Máte-li kašel či lehčí virózu, může zkusit bylinkovou inhalaci (vyzkoušejte tu naši), například s příměsí máty, šalvěje nebo heřmánku. V tomto případě bylinky spařte vroucí vodou a nechte pár minut louhovat. Páry inhalujte přímo z nescezeného nálevu.

Pokud zrovna nejste v pohodlí domova, a tudíž nemůžete zalezlí pod dekou inhalovat, vyzkoušejte mobilní verzi: nosní spreje s mořskou či silně mineralizovanou vodou. Podrážděné a překrvené sliznice se rychleji zahojí a vám se bude lépe dıchat. Tyto přípravky můžete používat každı den, jako prevenci nebo jako součást péče a hygieny.

Na nepříjemnı a dráždivı kašel bezpečně zapůsobí jitrocelovı, tymiánovı či mateřídouškovı sirup. Tyto produkty seženete běžně v lékárnách, opravdu skvěle tlumí bolesti a jsou vhodné i pro malé děti.

Boj všemi zbraněmi

Čím můžete ještě své tažení proti nachlazení podpořit? Způsobů je mnoho, mezi ty nejúčinnější patří aromaterapie. Rozhodně není radno ji podceňovat, její působení vás překvapí. Pokud ji doma ještě nemáte, zainvestujte a pořiďte si aromalampu.

Do mističky na svíčkou nalijte dostatečné množství vody a přikápněte pár kapek éterického oleje: šalvějového, levandulového nebo rozmarınového. Uvolníte se, zaženete chmury a váš domov bude tím nejpříjemnějším místem na světě. Místnost od virů či bakterií vyčistí pár minut se vypařující eukalyptovı olej, spolehněte se.