Zdraví

Anna vyměnila účetnictví za džemy! Vaří je bez chemie a třeba s čokoládou

Anna vyměnila účetnictví za džemy! Vaří je bez chemie a třeba s čokoládou

„Když začaly prázdniny a dozrávalo ovoce, s bráchou jsme se už děsili. S nechutí jsme trhali rybíz, kterého jsme měli hodně,“ vzpomíná Anna, která tenkrát nechápala, proč její máma zpracovává veškeré ovoce i byliny, které rostly okolo. Léta pak dělala účetní.

Z účtárny do kuchyně

Teprve před třemi lety zaběhnutı rytmus života zcela změnila. Může za to stěhování „Když jsme postavili domek, okolo něhož jsou nádherné louky plné bylinek, vrátila jsem se zpět do časů mamky. A teprve teď jsem ji pochopila. Začala jsem také vše zpracovávat. Dělám nejrůznější sirupy, džemy, dorty. Teď například jahodovı a bezinkovı,“ líčí s úsměvem.

Navíc jezdila na víkendová školení, aby pronikla do různıch chuťovıch kombinací. „A hlavně jsem tam zjistila, že to jde i bez chemickıch látek. Baví mě to. Hlavně experimentování,“ přiblížila.

Z ořechů i rajčat

Na džemech si obzvlášť zakládá a dělá jich mnoho druhů. Dokonce ořechovı a rajčatovı. Zdokonalila se tak, že si zařídila vlastní krámek. „Když děláte džem, je nutná naprostá čistota. Jahody nakupuji na trhu v Uherském Hradišti. Nejlepší je klasika, ale hodně rodině chutnají nezvyklé kombinace – s mátou, mořskou solí a hořkou čokoládou. V horku mě vždycky osvěží jahodovı koktejl,“ doporučila.

Annin recept: Jahodovı džem s čokoládou

POTŘEBUJETE: 1 kg jahod, 400 g cukru krupice, citron, 10 g citrusového pektinu, 74% čokoládu.

POSTUP: Očištěné jahody nakrájíme a promícháme se 400 gramy krupicového cukru. Vše pomačkáme, přidáme šťávu z jednoho citronu. Povaříme asi 10 minut za stálého míchání tak, aby hmota jen lehce probublávala. Poté přidáme 10 gramů citrusového pektinu s trochou cukru a dvě minutky povaříme. Odstavíme a teprve pak zamícháme rozlámanou celou tabulku hořké 74% čokolády. Naplníme do skleniček a otočíme dnem vzhůru.

Svěží jahodovı koktejl

Do mixéru dáme 200 ml mléka, hrst jahod, trochu máty a dvě lžičky moučkového cukru. Promixujeme a můžeme podávat.