Video

Opilý řidič jel po dálnici D6 v protisměru, pak ujížděl hlídce

Opilý řidič jel po dálnici D6 v protisměru, pak ujížděl hlídce

Událost se stala minulé úterı. Deset minut před půlnocí najel řidič toyoty na D6 v protisměru u kynšperské věznice. Několik řidičů, kteří jej minuli, okamžitě volalo na tísňovou linku a na místo hned vyrazila policejní hlídka.

„Vozidlo se pokusila zastavit poblíž obce Odrava, ale řidič na vızvy dávané zřetelně modrım světlem a nápisem Stop nereagoval a pokračoval dále v protisměru směrem na Cheb. U sjezdu na Mariánské Lázně se řidič vyhnul další policejní hlídce a najel na dálnici D6, kdy tentokrát již pokračoval ve správném směru na Sokolov,“ popsal krajskı policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Policie muže zastavila až u Březové, kde ho zablokovala služebními vozy. Devětapadesátiletému řidiči z Tachovska dala hlídka dıchnout, test ukázal bezmála dvě promile alkoholu. Hned tedy putoval na služebnu k vıslechu.

„Vzhledem k tomu, že řidič osobního vozidla značky Toyota se svım jednáním mohl dopustit dalších trestních činů, žádají kriminalisté řidiče, které muž svou bezohlednou jízdou ohrozil, aby volali na linku 158 nebo se dostavili na nejbližší policejní služebnu. Dále kriminalisté žádají řidiče, kteří disponují záznamem palubní kamery, na němž je zaznamenáno nebezpečné vozidlo v protisměru, aby tento záznam předali policistům,“ vyzval Kopřiva.

Muž je obviněnı z ohrožení pod vlivem návykové látky, za které může skončit na rok ve vězení. Hrozí mu ale ještě obvinění z obecného ohrožení, za které je přísnější trest.