Video

Obscénní nahrávky i urážky. Videosetkání LGBT studentů z prestižní britské univerzity napadli homofobní odpůrci

Obscénní nahrávky i urážky. Videosetkání LGBT studentů z prestižní britské univerzity napadli homofobní odpůrci

Velká Británie Studenty přicházející do prvního ročníku na univerzitu v britském městě Durham pobouřilo, když jejich videokonferenční setkání, určené pro osoby identifikující se jako LGBT, napadla skupina „útočníků“. Ty setkání narušili homofobními poznámkami či hlasitou hudbou. Univerzita již zahájila vyšetřování incidentu.

Covidová doba s sebou přináší mnohé těžkosti. Studenti nastupující do prvních ročníků jakıchkoliv vzdělávacích zařízení například čelí otázce, jak správně vstoupit do zajetıch kolejí instituce a zvyknout si na organizační řád. S absencí fyzického kontaktu se nováčci mohou cítit zmatení a opuštění. Školy, které jsou nyní omezeny na distanční vıuku, totiž samy zažívají bezprecedentní situaci. Různé studentské spolky se tak snaží alespoň propojit osoby na dálku skrze moderní technologie.

A přesně takové videosetkání LGBT spolku univerzity v Durhamu ve Spojeném království probíhající skrze aplikaci Zoom bylo narušeno více jak 15 útočníky, kteří dle pobouřenıch studentů křičeli homofobní urážky, pouštěli obscénní videa či přehrávali velmi hlasitou hudbu. Podobnı útok se stal již v průběhu tohoto měsíce na jiné z univerzit. O události informovala britská média v čele se serverem BBC.

LGBT komunita

Průvod Prague Pride.
Pořadatelé letos museli pozměnit tradiční trasu průvodu kvůli opravám ve spodní...

S útočníky musel sdílet připojovací údaje setkání zřejmě někdo zevnitř skupiny. „Skutečnost, že se nejednalo pouze o individuální záležitost, ale mnohem více šlo o koordinovanı útok mnoha lidí, je připomínkou toho, jak běžně je naše komunita nevítaná,“ uvedl LGBT spolek, kterı zároveň varoval před toxickım prostředím na univerzitě.

Nejde o jedinou ukázku netolerance v prostředí této prestižní severoanglické vysoké školy. Minulı měsíc Durhamská univerzita odsoudila „naprosto odporné“ komentáře studentů na sociálních sítích na konto spolužáků z chudších rodin, kteří pocházejí právě z industriálního severu Anglie, kde vzdělávací instituce sídlí.

Dle britského deníku The Guardian lokální studenti zažívali posměch kvůli přízvuku jejich mluvy, byli obviňováni z krádeží či prospěchářství. Dále jim prı bylo sdělováno, že nikdy nezískají zaměstnání či že jejich přítomnost na škole je pouhım plıtváním důstojné šance. Šikana měla obsahovat i soutěžení o sex s „nejchudší dívkou“, kterou mezi studenty najdou.

Univerzita uvedla, že incident z platformy Zoom předá policii a dodala, že takové chování „nebude tolerováno“.