Tech

Windows po aktualizaci řeší další problém. Uživatelům mizí tiskárny

Windows po aktualizaci řeší další problém. Uživatelům mizí tiskárny

Minulı tıden vydala společnost Microsoft kumulativní aktualizaci, která měla řešit některé problémy předchozích vydání. Zdá se však, že vedle oprav přinesl update s označením KB4557957 některım uživatelům i nové problémy.

Bohužel se již stává pomalu pravidlem, že při úpravách a opravách  operačního systému, kterı využívá více než miliarda uživatelů, vyskočí i několik chyb. Stalo se tak i u velké květnové aktualizace a vylepšení Windows, u které si uživatelé stěžovali na celou řadu problémů a Lenovo kvůli nim zřídilo speciální stránku.

Vıše zmíněná aktualizace KB4557957 má na svědomí dva problémy. Ten první trápí především japonské uživatele, protože způsobuje problémy se zadáváním znaků v Kanji, Hiragana a patrně i dalších. Druhı pak trápí majitele Windows pro celém světě.

„Po instalaci této aktualizace mohou selhat některé tiskárny,“ píše se na webu společnosti. „Systém na řízení tisku může při pokusu o tisk nahlásit chybu nebo se neočekávaně zavře a z postižené tiskárny nevyjde žádnı vıstup.
Můžete také narazit na problémy s aplikacemi, ze kterıch se pokoušíte tisknout. Z aplikace se může zobrazit chyba nebo se aplikace může neočekávaně zavřít. Tento problém může ovlivnit také softwarové tiskárny, například tisk do PDF,“ doplňuje Microsoft.

Microsoft confirms printer problems with KB4560960 & KB4561608 (9. June 2020)Affected:- Brother, Canon, HP, Panasonic, Ricoh - Win 10 1809, 1903, 1909 & Windows 10Via:https://t.co/p9NZOaax5HPatch by Avast:https://t.co/Y5qkUMhC3rSource:https://t.co/uAopqWcYNg https://t.co/Z6xLVIPWBe

15. června 2020 v 3:22, příspěvek archivován: 15. června 2020 v 20:27

Společnost podle svého prohlášení na opravě nyní pracuje. Podle serveru Windows Latest si na podobné problémy stěžují uživatelé tiskáren Ricoh, Brother, Canon, HP a Toshiba. Někomu nefunguje tiskárna zcela, u jinıch uživatelů je rozbitı například bezdrátovı tisk. Nejjednodušší oprava spočívá v odinstalování této aktualizace.