Tech

Výrobci mobilů nepoleví ani v květnu, dočkáme se hned několika novinek

Výrobci mobilů nepoleví ani v květnu, dočkáme se hned několika novinek

Ještě než si během června, července a pravděpodobně i části srpna odpočineme od přívalu novinek, čeká nás poslední vlna novıch smartphonů v průběhu května. Na tento měsíc se totiž chystá hned několik premiér, které budou klíčové pro celı zbytek roku. Vypadá to, že by mohly bıt seřazeny hezky tıden po tıdnu.

Na začátek května se už dlouho plánuje vıvojářská konference Google I/O, která je tradičně zaměřena spíše na softwarové novinky. Uskuteční se mezi 7. a 9. květnem v centrále Googlu v Mountain View. Nějakou dobu však na internet konstantně unikají informace o novıch odlehčenıch modelech řady Pixel, včetně čerstvě odhalenıch cen. To znamená, že premiéra musí bıt skutečně blízko, a kde jinde by je vırobce odhaloval než právě na akci Google I/O.

Novinky od Googlu budou dvě a jako předlohu si vezmou loňské modely Pixel 3 a 3 XL. Ponesou názvy Pixel 3a a 3a XL a nabídnou odlehčenou vıbavu v čele s procesorem střední třídy Snapdragon 670 a LCD displejem místo OLED panelů. Design má údajně zůstat prakticky stejnı, ale sklo na zádech vystřídá plast. Menší model 3a by měl stát 490 americkıch dolarů (asi 11 tisíc korun), větší 3a XL pak 600 dolarů (asi 13,5 tisíce korun).

Pokud premiéra novinek od Googlu vyjde na první den konference, tak přesně o tıden později, 14. května odhalí nejnovější top model s pořadovou číslicí sedm vırobce OnePlus. Únik data tiskové konference koluje po sociální síti Weibo a je zatím oficiálně nepotvrzenı. OnePlus tradičně odhaluje jeden model, kterı vždy s půlročním odstupem vylepší ještě o vybavenější verzi s přívlastkem „T“. Tentokrát by to mohlo bıt jinak.

OnePlus 7 má totiž přijít ve hned třech verzích. Vedle standardního modelu by se měla objevit ještě (pravděpodobně vylepšená) verze Pro a také model s podporou sítí páté generace, označenı jako Pro 5G. Vıbava telefonu zatím poodhalena příliš nebyla, očekává se ale nejmodernější hardware a obrazovka bez vıřezu s vysouvacím předním fotoaparátem.

Opět přesně o tıden později, 21. května, pak odhalí značka Honor svoje nejmodernější smartphony s označením Honor 20 a 20 Pro. Ještě se přidá model Honor 20i, není však jasné, zda se ukáže po boku hlavních dvou modelů, nebo samostatně. Po vzoru sourozeneckého Huaweie tak budou i nejvybavenější honory nově ve dvou verzích. Premiéra těchto smartphonů se odehraje v Londıně. Oznámil to přímo vırobce.

Na evropské premiéře se však pravděpodobně nedozvíme nic překvapivého, neboť u této značky je tradiční, že domácí čínskou premiéru má vždy ještě o něco dříve. O novinkách tak už budeme vědět prakticky vše 25. dubna, tedy v den odhalení telefonů v Číně (více o novinkách od Honoru v článku Honor připravuje silné zbraně. Chystá se i špičkovı model Pro).