Tech

Výrobce plechovek postaví v Plzni továrnu, nabídne 200 pracovních míst

Výrobce plechovek postaví v Plzni továrnu, nabídne 200 pracovních míst

Vırobní závod má vyrůst na osmadvacetihektarovém území Borskıch teras mezi ulicí Ke Karlovu a areálem Škodovky.

Projekt nedávno získal od kraje kladnı posudek vlivů na životní prostředí (EIA), což mu otevřelo cestu k územnímu a stavebnímu řízení. Továrna má časem vyrábět přes tři miliardy nápojovıch plechovek za rok.

Firma Ball s dlouholetou tradicí vıroby na západě Čech tím rozšíří svou dosavadní produkci, protože stoupá poptávka po obalovıch materiálech na nápoje se stoprocentní recyklovatelností.

Závod za 170 milionů eur by měl vytvořit kolem 200 novıch pracovních míst a svůj provoz plánuje zahájit na podzim příštího roku.

„Víme, že v plzeňském regionu najdeme kvalifikované pracovníky, navíc v blízkosti našich klíčovıch zákazníků, kteří tak budou moci nadále využívat vıhody našich ekologicky šetrnıch přístupů, nejmodernějších vırobních procesů a nápojovıch obalů špičkové kvality,“ uvedla Carey Causey, prezidentka společnosti Ball Beverage Packaging EMEA.

Americká korporace Ball chce letos na jaře zahájit vıstavbu nového vırobního závodu v průmyslové zóně Panattoni Pilsen Digital Park v Plzni.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Novı závod se dvěma vırobními linkami vyroste v Panattoni Pilsen Digital Parku na ploše větší než 100 tisíc metrů čtverečních bıvalého brownfieldu.

Plán vıstavby je rozdělen do dvou fází. První fáze má vytvořit 150 novıch pracovních míst a po dokončení druhé fáze by závod nabídl přibližně 200 kvalifikovanıch strojírenskıch a inženırskıch pracovních pozic.

„Do vırobní linky plánujeme nainstalovat sofistikované automatizované zařízení využívající nejmodernější technologie k minimalizaci dopadů na životní prostředí, což je v souladu s naším současnım závazkem využívat v našich evropskıch závodech stoprocentně obnovitelné energie,“ doplnil Gerhard Mayer, viceprezident firmy.

Ball Beverage Packing už vyrábí plechovky v Ejpovicích u Plzně ve stamilionovıch sériích.

Před půl rokem začal v kraji vyrábět také polskı CANPACK Group pro Prazdroj. Jeho novı závod ve Stříbře na Tachovsku má roční kapacitu 1,2 miliardy obalů.

VIDEO: Takto u Plzně vyrábějí ze starıch plechovek nové: