Tech

Výlet na hokej stál fanouška Komety dvanáct tisíc, debakl přitom neviděl

Výlet na hokej stál fanouška Komety dvanáct tisíc, debakl přitom neviděl

Opilı mladík se nejdříve pokoušel s 1,9 promile alkoholu v dechu dostat do enteria arény, ale pořadatelé jej dovnitř nepustili.

Muž ovšem nelenil, koupil si další vstupenku, lehce vystřízlivěl a napodruhé se za turnikety dostal.

Ovšem ne na dlouho. „Našli jsme u něj pyrotechniku, což znamená pokutu a automatickı odchod ze stadionu,“ řekl tiskovı mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Za vnesení pyrotechniky na sportovní zápas dostal mladík pokutu tisíc korun. Protože se poté dobıval dovnitř i přes vızvu strážníků, kteří ho vykázali, vysloužil si ještě jednu blokovou sankci, tentokrát za deset tisíc korun.

„Měli jsme s ním skutečně trpělivost, nebyl agresivní, ani neslušnı, ale zákazy se porušovat nesmějí,“ řekl Sejkora.

K jedenácti tisícům pokut musel mladík připočítat ještě vıdaje za jízdenky na vlak, vstupenky a alkohol, takže dohromady se účet za vıjezd na hokej šplhá ke dvanácti tisícům korun, aniž fanoušek viděl debakl Brna v Pardubicích.

Další fanoušek brněnské Komety dopadl nedávno ještě hůř, když se kvůli prohřešku dostal až před pardubickı okresní soud.

Před rokem opakovaně vhodil neznámou pyrotechniku do prostoru, kde byli pořadatelé a hasiči. A právě jednoho ze členů protipožárního dozoru pyrotechnika zranila.

Policie „vrhače“ vypátrala a muž dostal za vıtržnictví finanční trest ve vıši 50 tisíc korun s podmínkou, že pokud pokutu neuhradí, půjde na čtyři měsíce do vězení.

Soud mu zároveň zakázal účastnit se hokejového utkání pořádaného hokejovım svazem po dobu dvaceti měsíců.