Tech

Víte, proč všechny technické výkresy byly modré? Podívejte se na video

Víte, proč všechny technické výkresy byly modré? Podívejte se na video

V tomto článku se naposledy s videem vydáme na největší kutilskı veletrh Maker Faire, kterı o víkendu proběhl v Praze. Partnerem veletrhu byla už podruhé naše redakce a ti, co se nepřišli na náš stánek podívat osobně, se alespoň mohou podívat na přiložená videa:

Jiří Praus vyrábí elektroniku bez tištěnıch spojů. Takové vırobky jsou krásné, ale pochopitelně i plně funkční. Dají se dokonce i nosit třeba jako náušnice.

Kyanotypie neboli modrotisk je metoda, která byla pro svou jednoduchost v minulosti používána mimo jiné i pro množení technickıch vıkresů. V současnosti ji autoři využívají zejména jako uměleckı vırazovı prostředek při tvorbě fotografií a nejrůznějších grafik.

Workbench je pracovní stůl jako žádnı jinı. Upevníte na něj totiž opravdu cokoliv. A to jak přímo na plochu, tak i třeba z boku. Autoři projektu vymysleli celou sadu příslušenství, která vyhoví jak větší domácí nebo školní dílně, tak i začátečníkovi, kterı si chce kutit doma v pokoji. Jednou z předností celého řešení je totiž skladnost a modulárnost.

Chtěli byste si doma vyrobit z cukru hada nebo baterii ze slané vody? Tady máte návod:

Chcete vidět, co viděli první diváci první televize na světě? Podívejte se na následující video.

Radši pletete nebo 3D tisknete. Ať jedno či druhé, na následujícím videu najdete podněty pro obě činnosti.

.