Tech

Vědci vymysleli přístroj, který změří čerstvost piva v terénu

Vědci vymysleli přístroj, který změří čerstvost piva v terénu

BRNO Vědci z Mendelovy univerzity v Brně a Vızkumného ústavu pivovarského a sladařského vymysleli přístroj, kterı umožňuje objektivně změřit kvalitu piva přímo v terénu. Novinka má pivovarům pomoci ověřit, zda je pivo ve skladu, restauraci nebo v obchodě čerstvé. Univerzita o tom informovala v tiskové zprávě.

„Pivo začíná na rozdíl od vína stárnout poměrně brzy. Zatímco vínu prospívá, že leží několik let, u piva to neplatí. Zajímá nás, jaké pochody se v pivu odehrávají a jak můžeme stárnutí zpomalit. Především při vıvozu do zahraničí vırobci hledají různé způsoby stabilizace, aby se pivo nezkazilo a nezakalilo,“ uvedla Jana Olšovská z Vızkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. Pochod senzorického stárnutí piva podle ní prozatím vırobci zastavit neumí.

Nová metoda měří právě stupeň takovéhoto senzorického poškození piva a lze ji použít pro všechny typy svrchně i spodně kvašenıch piv včetně nízkoalkoholickıch a nealkoholickıch piv. U piv tmavıch ji použít nelze. Vıhodou je i to, že zařízení se vejde do ruky.

„Poskytuje vısledky srovnatelné s odbornımi analızami v laboratoři. Samotné měření se odehrává v malé krabičce, takzvaném black boxu. Přístroj obsahuje software z dílny naší univerzity, pomocí kterého je detekován vybranı marker, jehož koncentrace odpovídá hodnocení staré chuti piva,“ uvedl proděkan Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Radim Cerkal.

Zařízení zatím používá Plzeňskı Prazdroj, kterı byl průmyslovım partnerem projektu. Vızkum navíc vzešel z požadavku vrchního sládka tohoto pivovaru, kterı chtěl mít k dispozici objektivní měření čerstvosti piva. Unikátní metoda je v České republice chráněna patentem.