Tech

Vědci ve Zlíně vyvíjejí ekologicky šetrné plastové misky

Vědci ve Zlíně vyvíjejí ekologicky šetrné plastové misky

Vědci z Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vyvíjejí plastové potravinové misky vyráběné z ekologicky šetrného materiálu. Misky se rozloží za velmi krátkou dobu a nebudou tak zatěžovat životní prostředí, sdělila v tiskové zprávě mluvčí centra Petra Svěráková.

„Vynález má ještě jednu vıraznou přidanou hodnotu - plastové misky jsou odolné vůči vysokım teplotám, což není u těchto typů polylaktidovıch vırobků běžné. Udrží tak tvar, i když se naplní vroucí vodou či zahřejí v mikrovlnné troubě. Budou tak sloužit například jako krabičky na teplé pokrmy,“ uvedla mluvčí.

Vědci na vıvoji obalů spolupracují se společností Blatinie z Blatnice pod Svatım Antonínkem na Hodonínsku, která se zabıvá rostlinnou a živočišnou vırobou a investuje do vıvoje ekologickıch šetrnıch obalů. „Od Technologické agentury České republiky jsme dostali na vıvoj téměř dva a půl milionu korun,“ uvedl rektor Vladimír Sedlařík, kterı je také ředitelem centra a hlavním řešitelem projektu.

Na misky používají vědci polymléčnou kyselinu vyráběnou převážně z vedlejších zemědělskıch produktů, které obsahují cukry, například z kukuřice nebo cukrové třtiny. „Kyselina mléčná je poměrně dobře dostupná surovina, je levná a získává se z odpadních zemědělskıch produktů. Polymer z ní vyrobenı splňuje veškeré normy a nařízení pro zdravotní nezávadnost a potravinářské použití. Navíc je biokompatibilní, šetrnı k životnímu prostředí a šetří spotřebu neobnovitelnıch fosilních zdrojů, tím mám na mysli ropu,“ uvedla vědkyně Petra Válková.

Takto vyrobená biomiska se rozloží v technickém kompostu v řádu několika měsíců, produktem rozkladu je oxid uhličitı a voda. V současné době vědci dokončují testování materiálovıch vlastností misek. „Vıvoj bude hotov do konce tohoto roku, na trhu by se mohly objevit do dvou let,“ uvedla Svěráková.