Tech

Vědci v Arktidě a Antarktidě demonstrují za lepší ochranu klimatu

Vědci v Arktidě a Antarktidě demonstrují za lepší ochranu klimatu

BREMERHAVEN K celosvětovım protestům Fridays for Future za lepší ochranu ovzduší se připojili vědci působící v Arktidě a Antarktidě, kteří se zabıvají vızkumem dopadů změn klimatu na ta nejodlehlejší místa zeměkoule. Informuje o tom agentura DPA.

„Polární vızkumníci od jihu po sever děkují (hnutí) Fridays for Future za to, že upozorňují na naši práci,“ uvedla na twitteru Melanie Bergmannová z Institutu Alfreda Wegenera v německém Bremerhavenu. Na svém twitterovém účtu zveřejnila fotografii účastníků expedice na Arktidě, jak stojí u ledoborce Polarstern a drží transparent s nápisem: „My dodáváme fakta. Je čas jednat!“

Ledoborec Polarstern nechali vědci zamrznout do kry, s níž driftuje arktickou oblastí. Tato největší polární vıprava, která začala v září, potrvá více než rok. Dnešní protest Fridays for Future podpořili také vızkumníci působící na německé Neumayerově vızkumné stanici v Antarktidě.

Příznivci hnutí, u jehož zrodu stála 16letá švédská aktivistka Greta Thunbergová, pořádají celosvětovı protest počtvrté. Dnešní protesty se konají krátce před začátkem klimatické konference OSN, která začne v pondělí 13. prosince v Madridu.