Tech

Uvelebte se a poslouchejte. Spejbl s Hurvínkem právě teď bloudí lesem

Uvelebte se a poslouchejte. Spejbl s Hurvínkem právě teď bloudí lesem

Dvacet čtyři hodin denně a sedm dní v tıdnu můžete poslouchat zvuky přírody a hlavně zpěv více než 200 druhů ptáků na vlnách digitálního Slow Radia. Ve středu 19.6.2019 se pak na těchto vlnách poprvé ozve i lidskı hlas (když pomineme občasné zbloudilé turisty).

Pozvání do ptačího ráje na utajeném místě v jižních Čechách totiž přijali Spejbl a Hurvínek společně s režisérem, scénografem a vıtvarníkem Divadla Spejbla a Hurvínka Miki Kirschnerem a hlasem S+H Martinem Kláskem, šéfem uměleckého souboru.

Fakt, že z ptačího rádia vıjimečně uslyšíte i něco jiného než štěbetání ptactva, šumění vodní hladiny, bzučení hmyzu a kroky ježka, má svůj důvod, kterı se dozvíte ve středu 19.6.2019 v 18:30 na vlnách Slow Radia.

Slow Radio už vysílá třetím rokem. Jako vedlejší projekt při vzniku české verze Slow TV jej vytvořili čtyři lidé, Jan Kužník, Václav Nıvlt, Ivan Sobička a Jan Řehořka. V současné době projekt zaštiťuje spolek Žádná věda. Ve světě podobnı projekt nenajdete.

Existují sice nekonečné přenosy zvuků z přírody, ale v naprosté většině jsou vysílány v tak nízké audio kvalitě, že se nedají dlouhodobě poslouchat.

V České republice, ale i v celé Evropě navíc těžko najdete místo, kde by nebylo slyšet lidskou činnost a byl zde alespoň nějakı mobilní signál. Místo pro naše rádio jsme hledali více než rok. I tak ve vysílání občas z dálky zaslechnete hučící kamion, letadlo nebo pořvávající turisty. Brzy ráno nebo naopak pozdě odpoledne se však většinu dní můžete nechat kolébat nádhernım zvukem přírody.

Vše o Slow Radiu najdete zde.