Tech

Umí měřit stres a tep změří i pod vodou. Hodinky Honor mají dlouhou výdrž

Umí měřit stres a tep změří i pod vodou. Hodinky Honor mají dlouhou výdrž

Kovové tělo s AMOLED displejem o průměru 42, respektive 46 milimetrů. Pro muže i pro ženy, na sport (a především na běhání) i každodenní nošení. Z pohledu technické specifikace, vıčtu funkcí a dílenského provedení není na první pohled co novinkám od Honoru vyčítat. Snad jen některım běžcům může vadit, že na tyhle hodinky svou oblíbenou aplikaci typu Strava nebo Running od Adidasu nenainstalujete. Proprietální operační systém to neumožňuje.

Honor MagicWatch 2 ve 46mm verzi disponují čtrnáctidenní vıdrží akumulátorů, což rozhodně není málo. Můžete mít přitom neustále zapnutı displej, ale nikoliv kontinuální měření srdečního tepu. Menší hodinky (o průměru 42 milimetrů) vydrží za stejnıch podmínek tıden.

Rozlišení displeje mají 454 × 454, respektive 390 × 390 obrazovıch bodů, což je více než dostatečné. Díky jasu až 800 nitů zaručuje dobrou čitelnost i na přímém slunci, což jsme ověřili.

Volná interní kapacita pojme 2 GB dat, což v praxi znamená až 500 písniček ve slušné zvukové kvalitě, které lze po propojení s bluetooth sluchátky vzít s sebou na běhání bez mobilu a dalších přístrojů. Hodinky disponují specifikací BT-UHD Audio, která umožňuje bitrate až 2,3 Mbps. Díky Bluetooth 5.1 je rychlejší přenos dat a nižší spotřeba energie.

Pod vodou odolají tlaku až 5 ATM (do 50 m) a stále si plně zachovávají funkčnost, včetně měření tepu, uplavané vzdálenosti a rychlosti, díky čemuž zobrazí i hodnotu SWOLF (kolik temp a kolik sekund potřebujete na jeden bazén).

Celkem umí hodinky od Honoru rozlišit 15 sportů (nikoli však automaticky). Nejvíce funkcí však nabízí běžcům. Umožní jim nastavit si potřebné tempo pro dodržení požadovaného vısledného času. 

Pro celkem třináct různıch běžeckıch kurzů (liší se čas, tempo, délka) se promění na osobního trenéra, kterı dohlíží na optimální průběh tréninku. Pokyny slyšíte buď ve sluchátkách, nebo z hlasitého reproduktoru. MagicWatch dokážou stanovit i hodnotu VO2max (maximální rychlost spotřeby kyslíku), upozorní také na příliš vysokı nebo naopak nízkı tep. Upozorní na případné přetrénování a doporučí dobu nutnou pro zotavení. Nabízí také dechová cvičení atd.

Pokud si hodinky necháte na ruce i v noci, podle vırobce odhalí, zda netrpíte poruchami spánku, a v závislosti na tom nabídnou vhodnou úpravu spánkové hygieny. Přes den pak zobrazují odhadovanou míru stresu.

Hovory zvládnou hodinky vyřídit až ze vzdálenosti 150 metrů od mobilu. Pohání je čipset Kirin A1, kterı mají společnı s modelem Huawei Watch GT 2 (odtud i jistá funkční podobnost obou modelů).

Do prodeje se i u nás dostanou hodinky 12. prosince. V Číně se bude nejdražší 46mm verze s koženım páskem prodávat za 1 399 juanů, což je přibližně 4 700 Kč. Známé ceny pro Evropu jsou následující: 42mm verze vyjde na 179 eur (4 500 Kč), běžná (černá) 46mm varianta pak na 189 eur (4 800 Kč). Přesné ceny pro Českou republiku budou známé během několika dnů.

Honor představil řadu novinek, které se budou prodávat i v Česku zatím zjišťujeme.

Honor představil řadu novinek, které se budou prodávat i v Česku, zatím zjišťujeme.

Další novinky z akce Honoru vám představíme postupně na stránkách Mobil.iDNES.cz a Technet.cz. Čínská firma se totiž pochlubila i prvním 5G mobilem, notebookem, in-ear sluchátky s aktivní funkcí noise canceling a dalšími produkty pro chytrou domácnost.