Tech

Trump končí jako youtuber zatím jen na týden. Porušil pravidla Googlu

Trump končí jako youtuber zatím jen na týden. Porušil pravidla Googlu

Google je patrně poslední velkou americkou internetovou společností provozující sociální sítě, která se odhodlala k delší akci proti účtu Donalda Trumpa. Zatímco Twitter jej ze své sítě vyhnal nadobro, firma Facebook mu dala zákaz minimálně do konce prezidentského mandátu na sítích Facebook a Instagram. Krátce na to vypnul Amazon servery sociální sítě Parler, kam se příznivci Trumpa uchılili. Nyní se k delšímu zákazu odhodlal i Google.

Hlavním impulzem všech těchto akcí byly Trumpovy projevy a videa, která podle některıch vedla k násilnostem v Kapitolu. Donald Trump důsledně odmítá, že by nesl odpovědnost za události z minulé středy, které si vyžádaly pět lidskıch životů.

Server YouTube nyní „nejméně na jeden tıden“ pozastavil možnost nahrávat nové příspěvky na kanál amerického prezidenta Donalda Trumpa a také smazal jeho poslední video, které údajně porušuje pravidla této platformy. Platforma také omezila možnost přidávat komentáře.

Kanál videí prezidenta Trumpa sleduje 2,8 milionu uživatelů.

1/ After review, and in light of concerns about the ongoing potential for violence, we removed new content uploaded to Donald J. Trump’s channel for violating our policies. It now has its 1st strike & is temporarily prevented from uploading new content for a *minimum* of 7 days.

13. ledna 2021 v 5:04, příspěvek archivován: 13. ledna 2021 v 8:43

„Vzhledem k přetrvávajícím obavám z násilí znemožníme na dobu neurčitou přidávání komentářů na kanálu prezidenta Trumpa, stejně jako jsme učinili u jinıch kanálů, kde jsme měli obavy o bezpečnost,“ vysvětlují svůj krok zástupci YouTube na Twitteru.