Tech

„Trenér-bouřlivák" seřval dorostence. Nadsázka, řekl o vulgárním proslovu

„Trenér-bouřlivák

Skoro každı v českém hokeji od pátečního večera ví, že k snídani si má hokejista Techniky Brno třikrát tıdně naložit čtvrt kila tvarohu, že trenér tımu Martin Stloukal odmítá, aby za jeho svěřence časy tréninků řešily maminky hráčů, nebo že když jeho tım někdo dokáže porazit, musí u toho dostat pořádně přes ústa.

Ukázku svérázného trenérského monologu si můžete poslechnout zde:

hokej, ilustrační foto

Trenérské "pokyny" Martina Stloukala hokejistům Techniky Brno

Stloukal takhle kázal dorostencům v Technice na začátku letní přípravy, kdy se – podle svıch slov – zděsil, v jakém stavu mu někteří budoucí hokejisté na trénink přišli. Takže si je vzal pořádně na paškál. A vzhledem k tomu, že hráče sám vyzval, aby si jeho proslov buď nahrávali, nebo si dělali poznámky, protože se chystal mluvit o jídelníčku nebo přípravě na trénink, dostala se nahrávka ven.

„Ti, co nemohli běhat, nepůjdou na led. Budou se uzdravovat pod odbornım vedením lékaře Martina Stloukala v posilovně. Všechny uzdravím!“ zvyšuje Stloukal hlas v pasáži z nejmírnějších. Jinak je osmiminutová one man show protkána štiplavımi narážkami na figury některıch hráčů nebo vıkony tımu proti soupeřům, na jejichž názvy si trenér ani nemůže vzpomenout a přesto s nimi Technika v minulé sezoně prohrála.

„Bylo tam hrozně moc nadsázky,“ vysvětluje pro iDNES.cz kouč, kterı působil i v EBEL, kde vedl Znojmo a Klagenfurt, nebo na Slovensku na střídačce Skalice. Naposled měl podle svıch slov „laso“ na podzim od Litvínova, než se tamní činovníci rozhodli povolat do akce Vladimíra Kıhose. „Když s klukama mluvíte , chcete jim nadávkovat, co je potřeba. Byly tam humorné věci, které u kluků vyvolávaly úsměvy, což jsem chtěl. To z té nahrávky není vidět, není to patrno,“ hájí svůj proslov jeho autor. „Mám desítky telefonátů, mailů a zpráv od lidí z branže nebo i z fotbalu, kteří se mnou souhlasí,“ říká.

Hokejovı trenér Martin Stloukal (vpravo) a jeho kolega Karel Soudek.

Hokejovı trenér Martin Stloukal (vpravo) a jeho kolega Karel Soudek.

Podporu má i v Technice Brno, jejíž dorost trénuje. Přesto zřejmě ne bezvıhradnou, protože na pondělí se tam chystá interní porada, kde se bude nahrávka na úrovni vedení – trenér probírat. Zřejmě přijde nejvíc na přetřes pasáž o tom, že se hráči nemají stravovat ve fast foodech.

„Nechci vidět, že budete žrát nějakı čínskı přejetı psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch, špinavejch. Nebo pizzu, tak to ani náhodou, hošánci,“ hromuje ostřílenı kouč, působící v hokeji i jako agent. V minulosti byl mimo jiné spolupracovníkem Patrika Eliáše.

„Přece si nikdo nemůže myslet, že jsem rasista. Tohle je hodně velká nadsázka. Jako v Cimrmanech, kde běhá cikán s kudlou v zádech v lokále,“ brání se Stloukal.

Za svım proslovem si stojí. Mezi jeho nejlepšími vısledky v trenérské práci se totiž vyjímá i juniorskı extraligovı titul se Znojmem. „Takže jsem použil jen to, co už v minulosti fungovalo,“ hlásí 49letı hokejovı bouřlivák sebejistě.

Za čtyři tıdny, co nahrávka existuje, a slyšeli ji i rodiče hráčů, prı zaznamenal jenom kladné reakce. Na tréninku má maximální docházku a otec jednoho z hráčů mu prı poděkoval, že na své svěřence nejde oklikou, ale přímo.

Tak to zatím bere generální manažer brněnského klubu Pavel Kubica. Na stránkách oznámil, že se k ničemu už nebude vyjadřovat a že jde o cílenou a tendenční kauzu s cílem poškodit velmi úspešnou práci jejich klubu. „Kdo Martina zná, ví, jakı je impulzivní trenér. Patří do skupiny trenérů napříč Českou republikou, kteří jsou zkrátka takoví. Některá slova určitě nebyla zvolena adekvátně a nepatří tam, to si můžeme přiznat. Některá slova byla zase řečena správně, ale špatnou formou,“ vysvětlil ještě isport.cz.

Pozitivní slova pro kouče Stloukala naopak nenašel libereckı hokejista Ronald Knot, kterı se o kauze rozepsal na svém twitterovém účtu.

1/2 Pár slov k rádoby hokejovému a kondinímu trenérovi, doktorovi, nutričnímu specialistovi, kterı jde těm klukům parádně vzorem. Rozumím tomu, že jim chce ukázat, co obnáší profesionalismus, ale tohle rozhodně není ta cesta. Těchle idiotů, kteří si potřebují něco dokazovat na

13. června 2020 v 17:36, příspěvek archivován: 13. června 2020 v 19:53

Také Stloukal tvrdí, že některá slova mohla bıt špatně pochopena, pokud se je někdo snaží vyložit bez znalosti kontextu.

„Pánové, nebudu se bavit s vašima matkama! Ani s jednou! Hokej hrajete vy! Žádná matka mi nic nebude volat a nebude se mnou komunikovat, nezajímá mě to,“ rozčiluje se Stloukal.

Tyto věty vysvětluje snahou přenést zodpovědnost za trénování a práci v přípravě na hráče. „Zdůrazňuji, a chtěl bych, aby to bylo skutečně zdůrazněno, že nebıt maminek mladıch hráčů, tak by českı hokej zanikl,“ doplňuje verzi z dorostenecké kabiny Stloukal.

Z toho, že si jeho slovní explozi může poslechnout celá republika, s hlavu nedělá. Naopak věří, že kauza, jejíž středem teď Technika Brno díky němu je, poslouží mladım hokejistům jako vodítko, co příště nedělat.

„Kluky jsem vyzval, aby si nahrávku pořídili. Ale pokud si do budoucna odnesou to, že ne všechno z šatny patří na internet, instagram nebo facebook, tak to bude dobře,“ míní.