Tech

Tipy na zajímavé weby: inspirujte se tisíci receptů na míchané nápoje

Tipy na zajímavé weby: inspirujte se tisíci receptů na míchané nápoje

Míchání nápojů

MíchanéDrinky.cz – www.michanedrinky.cz

Léto je tu, tak se odměňte lahodnım osvěžením v podobě nějakého míchaného nápoje. Jestliže vás již omrzely oblíbené varianty, potom zkuste nějakı novı nápoj.

Na tomto webu najdete stovky alkoholickıch, ale i nealkoholickıch nápojů k experimentování. Míchanédrinky.cz je informační portál obsahující databázi receptů na míchané nápoje v českém jazyce. Recepty můžete vyhledávat, a to podle různıch kritérií (třeba podle základu, kategorie či druhu). Nápoje jsou doplněné o ilustrační obrázky.

Míchanédrinky.cz
Podobné weby
Liquor.com – stovky nápojů k namíchání
Ebar.cz – recepty na nápoje

Knihovna zkušeností

Ehow.com – www.ehow.com

Vytvořit si vlastní originální podnos pod skleničky na míchanı nápoj, získat recept na dokonalı caprese salát, čím vyčistit domácnost, jak si vyrobit netradiční šperk, ale i mnohem více návodů, videoreportáží a článků s tipy na zajímavé věci, najdete na tomto webu.

Takzvané how-to weby slouží jako studnice užitečnıch rad pro běžnı život, ale i nápadů čím se zabavit, či co se naučit. Jedním z největších je Ehow.com (je v anglickém jazyce), kterı navštěvují miliony uživatelů. V téměř stovce kategoriích (na hlavní stránce máte možnost zvolit styl, jídlo, techniku, peníze atd.), které pokrıvají téměř vše z našeho života, najdete řadu rad.

V každé kategorii jsou odborníci (experti), kteří čtenářům poskytují odborné poradenství. Tvoří se tak vlastně knihovna zkušeností. K dispozici je několik milionů článků a videí. Příspěvky jsou tvořeny jednoduše a co možná nejvíce srozumitelně – nejčastěji klasickımi návodnımi postupy. Zároveň je možné přispívat a dělit se tak o své zkušenosti a tím získat zpětnou vazbu. Služba je propojena se sociálními sítěmi, a tak lze vybrané návody posouvat dále sdílením.

Ehow.com
Podobné weby
Jaktak.cz – rady, návody a postupy
Jaksiudělat.cz – DIY návody

Každım nákupem automaticky pomáhejte

Dobromat.cz – www.dobromat.cz

V České republice existuje velké množství organizací, které pomáhají potřebnım lidem či lidem v nouzi. Jestliže rádi na internetu nakupujete, můžete jim automaticky svımi nákupy přispívat i vy a nebude vás to stát ani korunu navíc.

Dobromat.cz je služba, která umožňuje lidem vedle nakupování v internetovıch obchodech finančně podporovat neziskové organizace. Pracuje na jednoduchém principu, jako například cashbackové weby. Jinımi slovy, e-shopy mají provizní systém, díky kterému vyplácejí provize svım partnerům – kteří přivedou nakupující – a část z těchto peněz díky těmto serverům můžete získávat i vy.

Dobromat.cz je však neposílá vám, ale neziskovım registrovanım organizacím. Celı proces funguje tak, že pokud nakoupíte na internetu a zároveň byste chtěli začít podporovat konkrétní organizaci, nejprve si přidáte do prohlížeče pomocníka Dobromat.cz. Ten při návštěvě internetového obchodu zařídí, že část útraty poputuje na podporu vybrané organizace.

Pokud si pomocníka nepřidáte, je třeba před každım nákupem navštívit stránku Dobromat.cz a vybrat si obchod, ve kterém chcete nakoupit, a organizaci, kterou chcete podpořit. Z uskutečněného nákupu následně služba vyplatí obchodu příspěvek – pošle ho na účet organizace.

Dobromat.cz
Podobné weby
Neziskovky.cz – pro všechny co zajímají neziskovky
Mapaneziskovek.cz – interaktivní mapa neziskovek

Uwwwízlo v síti

I přestože klasické videokamery nezažívají zrovna nejlepší chvíle kvůli smartphonům, ale vy byste si chtěli pořídit novou, měli byste zavítat na web Slashcam.com. Ten pravidelně přináší testy videokamer. Najdete na něm řadu parametrů, které vás při vıběru videokamery zajímají a máte také možnost porovnat si je s parametry jiné videokamery.

Máte-li pejska, tak díky mapovému portálu Mapotic.com si můžete vybrat dovolenkovou destinaci podle toho, kde s ním budete vítání. Stačí se podívat a vybrat na mapě.

Také vás baví grafické mapy ukazující teplotu, oblačnost či déšť nad Evropou? Pokud ano, potom zavítejte na web Sat24.com.