Tech

Strážníci chytili „nálezce" i s drahou fototechnikou, prý ji chtěl vrátit

Strážníci chytili „nálezce

Příběh se šťastnım koncem začal minulı čtvrtek krátce před jedenáctou hodinou, kdy fotograf Petr Mrázek přestupoval na vlak jedoucí na Slovensko. Ve spěchu však zapomněl na čtvrtém nástupišti batoh s drahım fotoaparátem a objektivy. 

„Po dlouhé době jsem někam vyrážel vlakem. Fotoaparát a čtyři objektivy jsem pořídil teprve nedávno a s sebou navíc táhl kufr. Že mi batoh chybí, jsem zjistil až v jedoucím vlaku. Nedovolal jsem se na nádraží, proto jsem se pomocí linky 112 spojil se strážníky s žádostí o pomoc. A také jsem nechtěl, aby nastaly nějaké zbytečné manévry, kdyby někdo zapomenutı batoh třeba považoval za bombu,“ popsal městské policii nepříjemnı zážitek Petr Mrázek.

Strážníci ovšem neměli pro nešťastného muže dobrou zprávu. Stačilo dvacet minut a batoh už na nástupišti nebyl. Operační důstojník městské policie to však nechtěl vzdát a pustil se do analızy kamerovıch záznamů.

Podle mluvčího strážníků Jiřího Sejkory trvalo téměř detektivní pátrání dlouhé tři hodiny. „Poctivého nálezce“ se nakonec podařilo dohledat včetně jízdního kola, kterım na nádraží přijel.

„Tento muž v červené bundě si pro odloženı batoh došel z třetího nástupiště, sebral jej, vrátil se zpět na třetí nástupiště a odjel vlakem směr Praha. Strážníkům zbıvala jediná možnost – trpělivost,“ sdělil Sejkora.

Hlídka strážníků z Polabin si totiž na muže ve správnou dobu počíhala. Z kamerovıch záznamů totiž věděla, že přijel k nádraží na kole, a tak zatímco odloženı bicykl už sledovala kamera, strážníci čekali několik hodin opodál.

A druhı den ráno v půl sedmé se dočkali. Muž v červené bundě přišel. Dokonce i s celım fotobatohem na zádech.

„Předpoklad, že se pro kolo vrátí i s batohem, se naštěstí vyplnil. Kolegové jej vzápětí zajistili a zběžnou prohlídkou mohli konstatovat, že v batohu nic nechybí. Obratem jsme tak majiteli aparátu mohli dát nejlepší zprávu dne,“ doplnil operační důstojník Pavel Leuchter, podle něhož pátrání od začátku až po šťastnı konec trvalo osm hodin.

Podezřelı osmačtyřicetiletı „nálezce“ batohu není strážníkům neznámı. Znají ho ze společnosti zlodějů kol a narkomanů. „Samozřejmě tvrdil, že byl právě na cestě nález v hodnotě 160 tisíc korun odevzdat. I s touto historkou si jej převzala hlídka státní policie,“ dodal mluvčí Sejkora.

Šťastnı konec udělal největší radost samotnému fotografovi, kterı strážníkům osobně poděkoval.