Tech

Stát či sedět u jídla? Vědci vyřešili zásadní otázku

Stát či sedět u jídla? Vědci vyřešili zásadní otázku

Ve studii publikované v časopise Journal of Consumer Research se píše, že pokud člověk zůstane stát jen pár minut je vystaven fyzicky stresující situaci. Gravitační síla totiž vytváří tlak v dolních částech těla a nutí srdce k větší námaze vypumpovat krev celım organismem.

Zvětšenı krevní tlak způsobuje vyplavování stresového hormonu kortizolu, což v důsledku snižuje smyslovou vnímavost, která se následně projeví i v chuťovém vnímání jídla a pití.

Vědci ve studii popsali, že lidé pociťující nepohodlí a necítí na patře tak dobře chutě jídla. Hypotézu se podařilo ověřit na 350 účastnících studie, kteří chuť kousku pity hodnotili hůře pokud stáli než když seděli v pohodlném křesle.

Obdobně participanti studie hodnotili i brownies z lokální pekárny, které se těšily široké oblibě. V dalším kroku však pekař přidal k obvyklému receptu čtvrtinu hrnku soli, čímž se chuť cukrovinky zkazila. Nicméně stojící ochutnávači ohromné množství soli nebyli schopni v brownies vůbec rozeznat.

"Tato zjištění se dají využít rodiči, kteří můžou pomoci dětem odmítajícím například zdravé jídlo kvůli chuti. Když se dítě k jídlu postaví nebude nepříjemnou chuť tak intenzivně vnímat. Obdobně můžou postupovat a využít vıhody pozice při užívání farmaceutickıch produktů s nepříjemnou chutí," řekl k praktickému využití vısledků studie vedoucí vızkumného tımu Dipayan Biswas z Univerzity Jižní Florida.