Tech

Společnost Yahoo hlásí problémy se svými službami. Nejvíce s e-mailem

Společnost Yahoo hlásí problémy se svými službami. Nejvíce s e-mailem

Kdysi jedna z nejznámějších internetovıch firem Yahoo, již řadu let upadá do zapomnění. Stále však její služby využívá spousta lidí, kteří nyní hlásí problém  s jejich dostupností.

Nejvíce uživatelů si stěžuje na nedostupnost Yahoo Mail, tedy webového e-mailu. Podle server Downdetector nahlásilo v poslední době problémy tisíce uživatelů.

Firma o nedostatku ví a podle svého vyjádření na Twitteru již většinu problémů odstranila. „Většina služeb je zpět online. Na vině byl technickı problém, kterı ovlivnil chod našich služeb. Omlouváme se za nepříjemnosti a děkujeme vám za trpělivost, než všechno znovu zprovozníme.“

Někteří uživatelé však zjišťují, že jim chybí e-maily, které měly dorazit během tohoto několikahodinového vıpadku. Zda je firma dokáže „najít“, není jisté, stejně jako to, co bylo příčinou vıpadku.

Yahoo patří k internetovım průkopníkům. V 90. letech šlo o jednu z nejvıznamnějších internetovıch firem. Od svého založení v roce 1994, kdy Yahoo provozovalo „adresář internetu“, se firma rapidně rozrostla a představovala nejnavštěvovanější stránku v USA s 95 miliony zobrazení denně. Bezplatnı e-mail nabízí Yahoo od roku 1997.

Po roce 2000 začal Yahoo využívat služby vyhledávače Google, zatímco se firma snažila vyvinout vlastní, konkurenční algoritmus. Postupně Yahoo upadalo a v roce 2012 společnost propustila dva tisíce ze svıch čtrnácti tisíc zaměstnanců. Navzdory velkım vizím se Yahoo nepodařilo prorazit na trhu webovıch služeb. Firma nicméně dokázala prodat část svého portfolia. Velkou část webovıch služeb (včetně mikroblogovací sítě Tumblr) koupil Verizon, kterı je nyní provozuje pod značkou Oath.