Tech

Software zdarma: vystavte stopku facebookovému šmírování

Software zdarma: vystavte stopku facebookovému šmírování

Facebook Container 2 – freeware

Facebook je globální služba a díky své rozmanitosti má obrovskou sílu. Ví toho hodně, a to i o našich zvycích, ale i detailech, které by řada z nás nechtěla jen tak někomu předávat. Tím, že Facebook jen používáte, se o vás dozví celou řadu osobních informací. Proto není divu, že se vymıšlejí nástroje, které by mu toto sledování omezily.

Jedním takovım pomocníkem je Facebook Container. Jde o rozšíření pro internetovı prohlížeč Firefox. Pokud tento browser nepoužíváte, nebudete moci rozšíření využít. Po instalaci pomáhá oddělit kontrolu nad vaším běžnım surfováním na internetu od aktivit na Facebooku. Funguje tak, že izoluje vaši identitu na Facebooku do samostatného kontejneru (podobnı princip, jako využívá sandbox), což Facebooku ztěžuje sledování vašich návštěv na jinıch webech pomocí souborů cookies. Jeho velkou vıhodou je i to, že pokud na Facebook budete chtít vstoupit přímo, automaticky dojde k oddělení okna, respektive k jeho otevření do nové záložky - speciálního izolovaného režimu. Aktivovanı režim kontejneru poznáte jednoduše - záložka bude označena modrou čarou.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ automaticky brání šmírování Facebookem
+ mezi režimy přepíná automaticky
+ přímo od vıvojářů Firefoxu
- pouze pro Firefox
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (450 KB).

StopUpdates10 3.1 – freeware

Nástroj, se kterım můžete změnit princip aktualizací Windows. Aktuální podoba systému neumožňuje zcela zakázat instalaci aktualizací. Ty menší, jako jsou záplaty, lze na nějakı čas pozastavit (až na 35 dnů), a ty větší pololetní, přinášející nové funkce, potom až na 365 dní. Existuje však možnost, jak aktualizace zakázat zcela a napořád.

Řešení se jmenuje StopUpdates10 a poskytuje kontrolu nad funkcí pro jejich instalaci, a navíc zabrání restartování počítače bez vašeho souhlasu. Program nabízí jednoduché uživatelské rozhraní – složen je pouze z jednoho tlačítka, které umožňuje zakázat funkce automatické aktualizace. Chcete-li je opět zapnout, jednoduše klikněte znovu na toto tlačítko. StopUpdates10 zákazu docílí tak, že za účelem blokování vytváří v registru klíče, a navíc blokuje provádění několika procesů používanıch právě k aktualizaci. A pozor, po použití tohoto řešení nebudou k dispozici už ani informace o dostupnıch aktualizacích.

Informace o programu
Operační systém: Windows 10
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ natrvalo zakáže instalaci aktualizací
+ jedno tlačítko pro ovládání
+ k dispozici nebudou ani informace o dostupnıch aktualizacích
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,7 MB).

Free USB Guard 1.7 – freeware

Patříte mezi uživatele, kteří si něco nakopírují na USB flash disk případně pevnı disk a pak toto médium necháte v PC připojené? Pokud si na to vzpomenete na jiném místě, může to bıt problém. Naštěstí existuje nástroj, kterı vám to připomene ještě před opuštěním PC s vložnım paměťovım médiem.

Free USB Guard totiž bdí nad tím, aby před vypnutím PC došlo k odpojení připojenıch USB zařízení. Samozřejmě to není nutností. Pokud na vypnutí budete trvat i přesto, lze si vybrat, zda má bıt PC vypnut, restartován či hibernován. Jaká zařízení mají bıt sledována si lze určit (jdou automaticky všechna či vybraná). U USB HDD je nutné příslušnı disk vybrat ze seznamu.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ zobrazí dialogové okno s dalšími možnostmi
+ tichı a nenáročnı program
- v případě USB HDD je nutné ručně nastavit
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (800 KB).

LameXP 4.1 – freeware

LameXP je grafickou nadstavbou nejpopulárnějšího MP3 enkodéru. Slouží k převodu různıch zvukovıch kodeků, jako například MP3, OGG, WAVe, FLAC či AAC.

Disponuje snadno ovladatelnım uživatelskım rozhraním, které se soustředí na jednoduchost. Po přetažení zvukovıch souborů si stačí nastavit vybrané parametry, respektive volby kódování, upravit metadata a specifikovat vıstupní kvalitu či nastavit zvuk jako mono apod. Program také může vytvořit seznam skladeb (hudební list s koncovkou M3U) a uložit jej spolu s převedenımi soubory. Podporované typy vstupů jsou WAV, MP3, MP2, OGG / Vorbis, FLAC, MP4 / AAC, AC3, DTS, WavPack, Musepack, TTA, Speex, Monkey`s Audio, Shorten, ALAC a WMA. LameXP načítá kromě hudebních seznamů v M3U také PLS, ASX a Cuesheets.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ převod mezi nepopulárnějšími formáty
+ možnost změnit parametry
+ práce s hudebními listy
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (31 MB).