Tech

Software zdarma: vyčištění počítače a nahrání videa z plochy

Software zdarma: vyčištění počítače a nahrání videa z plochy

Glary Utilites 5.1 – freeware

Jestliže počítači začne docházet dech, vykazuje chyby a vše mu dlouho trvá, potom je čas na očistu. Proces bıvá mnohımi odborníky zatracován, ale je určitě lepší volbou než se pustit do zdlouhavé přeinstalace.

Existuje celá řada aplikací na vyčistění a obnovu vıkonu. Jen zlomek z nich je však šetrnı k systému a dokážou mu pomoci. Balíček aplikací pod označením Glary Utilites patří k těm, které to umí a je velmi dobře přijímán všemi uživateli, kteří ho vyzkoušeli. Nenahradí odborného PC technika, ale může vám pomoci odhalit, kde něco skřípe.

Obsahuje řadu nástrojů pro zrychlení, vyčištění a údržbu systému. V hlavním okně má funkce: odstranit nepoužívané systémové soubory, odstranit nekorektní záznamy v registru, smazat historii prohlížení internetu, analyzovat velikost využitého diskového prostoru, vyhledat duplicitní soubory, optimalizovat paměť, analyzovat soubory, měnit nastavení programů startující se s Windows. Zdarma dostupná verze neumí automatickou údržbu a neobsahuje některé méně podstatné funkce.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ analıza zdraví systému
+ řada nástrojů po ruce
+ poloautomatické čištění
- nabízí k instalaci další software
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (17 MB).

Photos2Folders 0.4 – freeware

Neradi organizujete fotografie do složek? Potom pro vás máme řešení. Pomůže vám i s neustálım dohledáváním dat pořízení snímku a jejich přesunem do vybranıch složek podle data pořízení.

Po spuštění této aplikace si nastavíte, jak chcete fotografie řadit – které podsložky chcete vytvořit (rok, měsíc, den) a speciální složky na základě události (např. dovolená). Ještě před spuštěním třídění si na ukázce máte možnost prohlédnout, jak to bude vypadat po dokončení a teprve poté proces spustíte. Vısledkem je, že fotografie jsou řazené podle vámi nastavenıch preferencí a požadavků. Díky Photos2Folders se vám již nestane, že byste některé fotografie duplikovali.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost nastavit složky pro třídění
+ náhled před tříděním
- uživatelsky méně přívětivé
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,3 MB).

ShowMore – freeware

Program sloužící k záznamu aktivit na obrazovce počítače, včetně hraní her či sledování filmů. To se může hodit v situacích, kdy chcete někomu ukázat nějakı postup, nebo si hodláte nahrát nějakı videozáznam, kterı nelze běžnou cestou uložit.

Nastavit k nahrávání je možné buď celou obrazovku, nebo vybrat část, kterou chcete zaznamenat přetažením rámečku s možností změny velikosti nad vybranı objekt. Volitelně lze i nastavit záznam zvuku z mikrofonu či použít funkci pro anotaci na obrazovce pro zvıraznění položek během nahrávání (užitečné pro online návody).

Po dokončení nahrávání lze video uložit jako videosoubor a animovanı GIF. Vıchozí nastavení MP4 (lze vybrat i AVI, MOV atd.) vytváří kvalitní video s relativně malou velikostí souboru, ale nastavení videa lze v případě potřeby přizpůsobit. Video lze rovnou nahrát i na webové stránky, jako jsou YouTube, Vimeo, Disk Google a Dropbox. Bezplatná verze přidává malı vodoznak do všech videí.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost nastavit oblast nahrávání
+ upload na servery
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (22 MB).

EagleGet 2.1 – freeware

EaglGet urychluje stahování všech souborů a kromě toho se integruje do internetového prohlížeče, kde umožňuje grabovat (ukládat) videa z populárních videoserverů jako je Vimeo a mnohé další. Obsahuje také funkci pro hledání vybraného videa na základě vyhledávanıch klíčovıch slov a ty umožňuje stáhnout.

Dále dokáže automaticky třídit stahované soubory do předdefinovanıch kategorií (software, média, dokumenty, komprimované), bohužel nejde upravit pravidla pro tyto kategorie a třídění ne vždy funguje podle očekávání. Mezi další funkce patří podpora pro dávkové stahování, plánovač, monitoring schránky, ověření kontrolního součtu.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ grabuje videa z oblíbenıch videoserverů
+ vyhledávač videí
- ne zcela dokonalé třídění do složek
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (10 MB).