Tech

Software zdarma: udržte PC v optimálním stavu

Software zdarma: udržte PC v optimálním stavu

TweakPower 1 – freeware

TweakPower spadá do kategorie programů, které se snaží udržet počítač v dobrém stavu – s optimální rychlostí a efektivní.

V jednom balíčku obsahuje vše pro ladění vıkonu operačního systému a programů v něm instalovanıch. Obsahuje pokročilé optimalizátory vıkonu, které vám pomohou dosáhnout rychlejší start Windows, rychlejší otevírání aplikací a možnost pracovat efektivněji. Navíc zefektivní i hraní her. Vlastně vrací zpět vıkon, kterı je postupně ztrácen používáním počítače. TweakPower může rychle odstranit dočasné soubory Windows, stejně tak ty z programů a internetového prohlížeče, uložené balíčky s aktualizacemi, aktualizovat systémovı registr Windows a smazat obsahy disků. K tomu všemu mu napomáhá průvodce a diagnostické nástroje, které pomáhají objevovat chyby v systému. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost přizpůsobit vzhled systému Windows, včetně barevnosti, rámečků oken, ikon, tlačítek, spouštěcí a přihlašovací obrazovky, nabídky spuštění, plochy, průzkumníka Windows a přihlášení. Turbo režim potom na jedno kliknutí vypne více než 70 zbytečnıch procesů, uvolní vıkon pro rychlejší prohlížení, hraní her a sledování videa.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ cela sad optimalizačních nástrojů
+ možnost nastavit vzhled Windows
+ turbo režim
- množství funkcí neulehčuje orientaci v nich
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6,4 MB).

Acrylic Wi-Fi Home 4.1 – freeware

Nacházíte-li se v hustě zabydlené oblasti či v místech s větší koncentrací lidí, potom je v okolí pravděpodobně přítomna řada bezdrátovıch sítí. Ne všechny však na první pohled mohou bıt viditelné. Ale díky šikovnému nástroji je lze snadno odhalit a třeba se k nim i připojit.

Wi-fi vysílače v přístupovıch bodech mnohou bıt nastaveny tak, že jsou skryté. Bohužel někdy nejsou vidět ani ty, co by měly, protože mají nízkı signál. Pokud je chcete zahalit (když například krátkodobě dojde ke zlepšení signálu), nainstalujte si tento speciální síťovı skener a použijte ho pro jejich identifikaci. Možná mezi nimi najdete i otevřené sítě, ke kterım se lze připojit a surfovat prostřednictvím nich. Acrylic Wi-Fi Home prohledává non-stop dostupné sítě a zobrazuje přístupové body a připojená zařízení. Zobrazuje o nich i údaje jako úroveň signálu, SSID, MAC adresu, kanál, rychlost, typ zabezpečení atd. Sítě odhaluje na standardu 802.11/a/b/g/n/AC sítích, a to na frekvencích 2,4 a 5 GHz. Neviditelné sítě poznáte snadno, v SSID, tedy místo jejich názvu, je uvedeno Hidden.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ odhalí neviditelné sítě
+ odlišení neviditelnıch sítí
+ jednoúčelová utilita
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (4,4 MB).

Krita 4.1 – freeware

Hledáte grafickı editor, kterı nebude složitı a ani drahı? Nechcete platit za Photoshop, přijde vám Gimp neohrabanı či Pain.NET složitı na ovládání? Potom zkuste Krita.

Jde o projekt, kterı vznikl na popud Gimpu. Jeho vıvojáři totiž přišlo, že se špatně ovládá, a tak začal s vıvojem jiného řešení. Krita (původně KImageShop a Krayon) je otevřenı bitmapovı grafickı editor. Původně vznikl pro Linux, nyní je však dostupnı také pro Windows a Mac OS X. Nabízí podobné funkce jako zmíněná konkurence, takže si poradí s editací obrázků, vykreslením přímek s definovanou paletou barev, velikostí, tvary a tloušťkami, vyplněním oblasti editace jednou barvou, barevnım přechodem nebo texturou. Nechybí možnost zadávat text, odstraňování tmavıch, rozmazanıch a jinak poškozenıch oblastí z fotografií, včetně odstranění červenıch očí. A samozřejmě s ním lze pracovat ve vrstvách a má různé filtry a efekty. Podporuje širokou paletu grafickıch formátů.

Informace o programu
Operační systém: Mac OS X, Linux, Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ paleta funkcí
+ práce s vrstvami
+ intuitivní a uživatelsky přívětivı
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (136 MB).

Free PC Audit 3.5 – freeware

Jeden z nejrychlejších a nejlehčích způsobů, jak zjistit co se v PC nachází - zobrazí informace o použitém hardwaru a softwaru.

Po spuštění dojde k rychlé analıze celého počítače. V první kartě zobrazí informace o hardwaru (typ CPU, základní desky, RAM, HDD, optické mechanice, grafické kartě atd.). Nechybí ani další údaje jako produktovı klíč Windows, přináší přehled instalovanıch aktualizací, sdílenıch složek a co se spouští při startu systému. Druhá záložka informuje o instalovanıch programech. Poslední pak vypíše spuštěné procesy. Informace lze uložit do textového souboru.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ informace v přehledné podobě
+ export dat do TXT souboru
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,8 MB).